Prenetālais periods
No ieņemšanas brīža līdz dzimšanas brīdim
Bērna attīstība sākas no ieņemšanas brīža. Ja bērns nav gaidīts, tālāk viņa zemapziņā var veidoties ievirze ar ‘’liekā’’ sindromu. Var rasties saskarsmes grūtības, tieksme atsacīties no jebkurām attiecībām, lai neviens viņiem nepievērš uzmanību.
Ja bērs ir gaidīts, tomēr sieviete pret iestājušos grūtniecību var būt satriekta, pārdzīvot šaubas, vai būšu laba māte. No šādām domām bērns necietīs 1. nedēļas laikā. Vēlākajā grūtniecības periodā mātes domas un psihiskie stāvokļi var ietekmēt nozīmīgāk, jo 4.mēnešu vecumā auglis spējīgs dzirdēt.
Pēc 3. mēnešiem bērnā attīstās nervu sistēma, smadzenes, sajūtu orgāni, dzimumorgāni. Mātēm jāsāk sarunāties ar bērnu lasīt dzeju, pasakas.
Pirmajā mēnesī - bērns izskatās kā rīsu graudiņš, nākošajās 2. nedēļās veidojas galva un mugurkauls, smadzenes, kā arī sirds, gremošanas un sajūtu org., rokas un kājas.
Otrajā mēnesī - embrijs izskatās kā cilvēks, sver aptuveni 10 g, sirds puksti.
Trešajā mēnesī – 15 g veidojas orgāni aknas ražo žulti, dzimumorgāni grūti izšķirami, darbojas cirkulācijas, urīnsistēmas.
Ceturtajā mēnesī – bērns barojas no placentas, attīstās refleksi – zīšana, rīšana. Attīstās ķermenis zobu iedīgļi, roku kāju pirksti ir pilnīgi izveidojušies.