Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:322822
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 32 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Zarnu koli infekcija (Ešerhioze)    4
2.  Stafilokoku zarnu infekcija    5
3.  Salmonelloze (Salmonellosis)    6
4.  Vīrusu diarejas    7
5.  Adenovīrusa diareja    8
6.  Rota vīsusa gastroenterīts    9
7.  Aprūpes pasākumi kuņģa – zarnu trakta infekcijas slimniekiem    10
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Ievads
Tā ir slimību grupa, kas raksturojas ar dažādām kuņģa-zarnu trakta daļu bojājumu un vairāk vai mazāk izteiktu toksikozi. Slimību izraisītāji ir dažādi patogēni mikroorganismi (Šigellas, Salmonellas u.c.), nosacīti patogēnie mikrobi (Klebsiella, stafilokoks u.c.), arī dažādi vīrusi (ECHO, Koksaki, Rotvīruss, adenovīruss).
Neskatoties uz visai raibo izsaucēju klāstu, klīniskās izpausmes kuņģa-zarnu trakta infekcijām var būt ļoti līdzīgas.
Inficēšanās notiek fekāli-orālā ceļā tieša kontakta gadījumā vai ar inficētiem produktiem un ūdeni. Vīrusu izsauktas zarnu trakta infekcijas var tikt nodotas gaisa-pilienu ceļā. Arī profilaktiskie pasākumi pret šīm infekcijām ir līdzīgi – galvenā loma atvēlēta sanitāri-higiēnisko normu ievērošanai.
Dizentērijas (Šigelloze) – infekciju slimība, kura raksturojas ar resnās zarnas bojājumu, dažādu pakāpju intoksikāciju, biežu, sāpīgu defekāciju, šķidru vēderizeju ar gļotām, strutām, reizēm asinīm. Inkubācijas periods ir dažas stundas līdz 7 dienas. Būtiskākie simptomi ir intoksikācija un zarnu darbības traucējumi. Tipiskos gadījumos slimība sākas akūti ar t° 38°-39° C, bērns ir nemierīgs. Fēces pakāpeniski kļūst šķidrākas konsistences ar duļķainiem zaļu gļotu kamoliņiem. Defekācijas laikā bērni sūdzas par sāpēm vēderā, tenezmiem.
Zīdaiņiem dizentērijas gaita lielos vilcienos ir tipiska. Ir nelielas atšķirības – viss simptomu komplekss izteikts vājāk kā lieliem bērniem, hemokolīts praktiski nav vērojams. Ir palpējama spastiska sigma un tenezmu vietā defekācijas laikā zīdaiņiem ir sejas piesarkšana, pavērts ārējais anālās atveres sfinkters. Ja dizentērijai pievienojusies cita infekcija, īpaši ARVI, var attīstīties rehidratācija, kas noved pie acidozes.

Ārstēšana ir individuāla, etapveida, kompleksa. Hospitalizācija ne vienmēr ir obligāta. Bez vadošās antibakteriālo līdzekļu lomas, svarīgu vietu pacienta aprūpē ieņem orālā rehidratācija un diēta.
Prognoze labvēlīga, jo lielākā daļa dizentērijas ir ar vieglu gaitu, slēptu gaitu un lielas problēmas ārstēšana nesagādā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties