Konvencijas dalībvalstis apņēmušās veikt drošības pasākumus, ja būs pamats domāt, ka tieši vai netieši jūras vidē nokļūstošās vielas vai enerģija var radīt draudus cilvēka veselībai, kaitēt dzīvajiem resursiem un jūras ekosistēmām, mazināt rekreatīvo vērtību vai traucēt citu likumīgu jūras izmantošanu, pat ja nav neapgāžamu pierādījumu cēloņsakarībai starp izmešiem un šīm parādībām. (varam.gov.lv)
Tas viss kopā rada smagu slodzi jūras trauslajai ekosistēmai un arvien grūtākus dzīves apstākļus jūras organismiem, kalpojot par iemeslu šā brīža nelabvēlīgajam Baltijas jūras vides stāvoklim. Pārskati vēsta, ka Baltijas jūras ekosistēmas stāvoklis ir nedaudz uzlabojies, samazinoties eitrofikāciju izraisošo elementu. Pateicoties cilvēku gādībai, pakāpeniski atjaunojas arī roņu un ērgļu populācija, bet mencu un lašu populācijai draud iznīcība.
Baltijas jūrai mūsu ikdienā ir liela nozīme. Ļoti liela daļa no Latvijas iedzīvotājiem neapzinās to cik lielu kaitējumi viņi rada jūrai, piemēram, izmantojot mazgāšanas līdzekļus, kuri satur fosfātus. Ja šīs ekoloģiskās problēmas vairāk tiktu parādītas un publicētas iedzīvotājiem, varbūt tad iedzīvotāji saprastu, kādu postu viņi tai nodara.
…