Intelektuālais īpašums
Ikviens no mums droši var teikt, ka mums katram piemīt savs intelektuālais īpašums. Intelektuālo īpašumu mēs nevaram tieši materiāli parādīt, tāpat kā nevaram parādīt (materiāli) arī savas zināšanas. Uz savu intelektuālo īpašumu (nemateriāliem objektiem) tiesības ir tikai paša objekta radītājam vai arī citām noteiktām personām, kuras ir minētas likumā.
Autortiesības un to pamatprincipi
Mūsu valstī par autoru var kļūt jebkura fiziska persona, taču ne uzņēmums vai, piemēram, izdevniecība. Persona (fiziska), kuras radošās darbības laikā ir izveidojies kāds darbs ir šī darba/objekta autors.
Autortiesību objekti
Visi darbi dalās aizsargajamos un neaizsargājamos darbos. Aizsargājamie ir oriģināli vai atvasināti darbi (darbi, kuros izmantoti citu autoru darbi). Darbi, kuri ir neaizsargājami – valsts oficiālie simboli, likumi, kartes, tiesas spriedumi u.c.
Autora mantisko tiesību ierobežojumi
Ja darbs tiek izmantots informatīviem mērķiem,piemēram, politisko personu ziņojumi, tad šī autora darba izmantotājam nav jāprasa atļauja pašam autoram, kā arī par to nav jāmaksā, taču obligāti ir jāmin darba autors un nosaukums – šādā gadījumā darbu drīkst izmantot neilgu laiku, lai informētu par pašu darbu vai notikumu, kas saistīti ar to.