Vai citām dekokrātiskām valstīm vajadzētu satraukties, ņemot vērā Ķīnas ekonomisko izaugsmi un autoritārismu? Kā izdzīvot – sadarboties vai ierobežot Ķīnas ekspansiju?
Pēdējo 15 gadu laikā Ķīna ir izvirzījusies kā viena no vissvarīgākajiem dalībniekiem pasaules procesos. Tā kļūst par arvien nozīmīgāku ES partneri gan ekonomiskajā, gan politiskajā jomā. Tās pievienošanās PTO 2001. gadā atvēra ceļu ārvalstu tiešajām investīcijām. 2003. gadā Ķīna kļuva par ES otro lielāko tirdzniecības partneri aiz ASV, turklāt Ķīnas ekonomiskā attīstība nemitīgi turpinās. Ķīnā ražotās preces veido 12% no ES kopējā importa, tādēļ ES mērķis ir līdz 2010. gadam kļūt par lielāko Ķīnas ekonomiskās sadarbības partneri, jo kopējais tirdzniecības apjoms starp ES un Ķīnu sastāda aptuveni 135 miljardus EUR gadā, tādēļ tirgus pieejamības un investīciju nosacījumu uzlabošana ir svarīgs nosacījums ES dienaskārtībā.
Ķīnas gaisa satiksmes tirgus ir viens no visstraujāk augošajiem pasaulē, tādējādi Ķīna Eiropai piedāvā spēcīgu izaugsmes potenciālu attiecībā uz lidaparātu ražotājiemu un to pakalpojumu sniedzējiem. …