Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:531004
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kontrole nozīmē novērošanu, salīdzināšanu vai pretnostātījumu. Kontroles sistēma Latvijā tiek iedalīta 4 grupas: 1) Valsts Kontrole – VID, VK, FKTK; 2) Nozaru speciāla kontrole – ministrija vai cita institūcija, kurā pakļautībā ir citas institūcijas; 3) Neatkarīga kontrole – veic zvērinātie revidenti un viņu sab-bas, dažādas auditoru org-jas; 4) Iekšsaimnieciska kontrole – katrs uzņ-s pats organizē sev.
Saimnieciskās kontroles veidi : ● Priekškontrole – vēl nenotikušas saimnieciskas darbības pārbaude; ● Operatīvā kontrole (kārtēja) – to veic ikdienā paralēli tekošam darbam; ● Pēckontrole. Mērķis – noteikt operāciju likumību, pareizību un tīcamību. To izdara pēc saimniecisko darbību izpildes: 1) Revīzija – uzņ-a vai amatpersonas finansiālas saimnieciskas darbības pareizības un likumības kontrole, lietojot faktiskas un dokumentālās kontroles paņēmienus. 2) Audīts – ir saskaņa ar starptautiskājiem revīzijas standartiem neatkarīga kontrole un auditora viedokļa izteikums par uzņ-a finanšu pārskatiem, saskaņā ar likumiem un normatīviem aktiem. 3) Pārbaude – ir speciāli izstrādāta uzņ-a darbības atsevišķu operāciju vai jautājumu kontrole.
Revīziju veidi: I. atkarībā no revīzijas plānošanas: ● plānotas – ir iepriekš paredzētas attiecīgos institūciju plānos, lai veiktu sistēmatisku darbu; ● neplānotas – veic nepieciešamības gadījumos, ja pieļauta neapmierināta saimnieciska darbība, atklātas ļaunpratība, signāli par trūkumiem vai notiek izmeklēšana. II. Pēc ietvērto objektu daudzuma: ● daļējas revīzijas – pārbauda atsevišķu saimnieciskas darbības iecirkni un operācijas (kase, krajumi, norēkini) Paņema konkrētu inf-ju un pārbauda to. ● pilnas revīzijas – aptver visa uzņ-a saimnieciskas darbības visas puses ar mērķi iegūt pilnīgu un vispusīgu priekšstatu par uzņ-a darbību. III. Pēc pārbaudamo dokumentu daudzuma: ● izlases revīzija – pārbauda daļu uzskaites un atskaites inf-jas un aprobezojas ar atsevišķu darījumu izpēti. Piemērota lieliem uzņ-iem. ● pilnīgas (vienlaidas) – pārbauda visu grāmatvedības un pārskatu inf-ju, visus dokumentus, kas attiecas uz saimniecisko darbību par konkrētu jautājumu. IV. Pēc pārbaudamo uzņ-a daudzuma un to pakļautības: ● daudzposmu revīzijas – pārbauda vairākus savstarpēji saistītus uzņ-us, kuri ir neatkarīgi viens no otra vai arī saistīti; ● vienposmu revīzija – pārbauda tikai 1 uzņ-u, nerevidējot citus savā starpā saistītas uzņ-us.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties