Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:281389
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

KOPSAVILKUMS
Manuprāt, 1905.gada revolūcija Latvijas vēsturē ir viens no vispretrunīgākajiem notikumiem, jo vēsturnieku viedokļi par šī notikuma cēloņiem, norisi un būtību ir atšķirīgi.
1905.gada revolūcija tiek vērtēta kā tautu visaptveroša protesta akcija, kas bija mierīga, bet Krievijas impērijas karaspēks sāka akcijas dalībniekus nogalināt nošaujot. Arī šeit var redzēt, ka karaspēka rīcība bija pretrunīga, jo protesta akcijas dalībnieki nebija agresīvi noskaņoti. Šis notikums aizsāka veselu virkni dažādu citu notikumu, kas kopā izvērtās par 1905.-1907.gada revolūciju.
Es domāju, ka šīs revolūcijas rezultātā latvieši zaudēja daudz vairāk, nekā ieguva – tika nodarīti lieli postījumi pilsētās, tāpat bija arī daudzu cilvēku upuri. Es pretrunīgi vērtēju to, kā latvieši cīnījās par savu taisnību – neatbalstu, ka vislabākais līdzeklis, kā izteikt savu pārliecību, neapmierinātību un viedokli par notiekošo, būtu bijis vandālisms un muižu dedzināšana, ko latvieši darīja, lai iebaidītu muižniecību un lai tā atkāptos no savām privilēģijām. Šajā dedzināšana tika izpostītas ļoti daudz vēsturiski vērtīgas muižas un vērtības, kas tajās atradās, piemēram, gleznas.
Taču galvenais ieguvums, ko latvieši ar šīs revolūcijas palīdzību panāca bija atbalsts idejai par latviešu apdzīvoto zemju apvienošanu vienā administratīvā vienībā ar autonomijas tiesībām – Latvijas valsts izveidi. Tāpēc arī šai revolūcijai saskatāma saikne ar 1918.gada notikumiem.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties