1.Mantojuma ties. tiesiskās reglamentācijas attīstība.
MT ir ties. normu kopums, kas regulē ar mantošanu saistītās tiesiskās attiecības, kuras rodas, grozās vai izbeidzas kā materiāli tiesiskajā, tā procesuāli tiesiskajā nozīmē. Vēsturiskajā aspektā-LPSR Civilkodekss-no ģim tiesībām. Romiešu ties.-pandeta ties.1937.g. CL pieņemšana1964.g.LPSR Civilkodekss-mantojuma tiesības regulēja. CL atjaunoja 1992.g.1.sept.. Pozitīvās iezīmes:1)civiltiesiskā apgrozība kļuva daudzpusīga (nekustāmais īpašums varēja nokļūt fiz.pers īpašumā) 2)mantojuma tiesību regulējums paplašinājās 10 reizes 3)paplašinājās fizisko personu tiesības attiecībā uz mantojuma tiesībām(varēja slēgt mantojuma līgumu, PSRS nevarēja)
1992.g.1.sept.atjaunoja lietu un mantojumaties.1993.g.1.martā- saistību tiesības atjaunoja.1993.g.1.sept.-ģim. tiesības. CL pilnībā sāka darboties ar 1993.g.1.martu jo mantojuma ties. ir cieši saistītas ar lietu, ģim.ties.. Lietu ties.-sakārtotas liretas. Ģim. ties. likumiskie mantinieki ir tuvāki radinieki. Saistīb. ties.-mantojums var būt arī parādi(saistības)
2.Mantojuma tiesību starptautiskā un konstitucionālā aizsardzība.
MT tiek aizsargātas starptautiskā līmenī.Eiropas cilvēktiesību konvencija 1.prot.1.punkts. Jebkurai fiziskai vai juridiskai personai ir tiesības uz īpašumu. ES pamattiesību kārta 17p. Ikvienam ir tiesības uz likumīgi iegūtu īpašumu, kā arī ir tiesības to izmantot, ar to rīkoties un atstāt mantojumā. Konstitucionālā aizsardzībā-satversme 105p.- Ikvienam ir tiesības uz īpašumu. Viens no īpašuma iegūšanas veidiem ir mantošana, otrs – tiesības atstāt mantojumu – testaments vai mantojuma līgums. Mantojuma tiesības – tiesību normu kopums, kas regulē ar mantošanu saistītās tiesiskās attiecības, kuras rodas, grozās vai izbeidzas, kā materiālistiskajā tā protestā( tiesiskā) nozīmē.
3.Universālsukcesija, singulārsukcesija mantojuma tiesībās.
Lingulārsukcesija – atsevišķa pāreja; Universālsukcesija – visas pāriet uz mantinieku; Legārts – persona dabū noteiktu lietu, nav mantinieku.…