Rakstura iezīmes
1. Varonīgs- kaujā ar ordeni, kad vadīja savu pulku un nepadevās.
‘’Hē! Tas tik varonis, Kā tas mūs vadīja, tik viņam Par visu jāpateicas ir.’’
2. Drošsirdīgs un pārdrošs- kad gatavojās iet teikt karalim, ka nevēlas viņa meitu precēt, kaut arī zināja, ka var par to tikt sodīts.
‘’Ai, pārdrošais!’’
3. Uzticīgs-visā lugas garumā viņš sirdī palika uzticīgs Asjai un nevēlējas karaļa meitu par sievu, kaut arī viņam bija tāda iespēja dota, kuru daudzi citi izmantotu.
4. Pazemīgs-kad karalis piedāvāja Laimonim viņa meitu precēt, viņa piedāvājamu uzreiz nenoraidīja, bet pazemīgi apgalvoja, ka nav pietiekami cēls tādam godam.
‘’Ak, piedod, karal, ka neatrodu uzreiz vārdus.. tik daudz goda, nē, es nepelnu.’’
5. Ne godkārīgs- kaut gan Laimonis bija daudz sasniedzis valsts labā, viņš nealka goda un slavas, ar kuru visi viņu apbēra.
‘’Par daudz, ak, augstais karal, vērtību tu maniem darbiem piešķir, ne es vairāk kā katris lietavis darījis, kad cēlu priekš tēvu zemes zobenu.’’
6. Mazliet egoistisks- jo lugā viņš domā tikai par savu laimi kopā ar Asju un nemaz necenšas nenodarīt pāri Mirdzai, kas viņu mīl.
Tēla nozīme lugā
Es uzskatu, ka Laimons ir ļoti nozīmīgs tēls lugā, kurš pierāda, ka ir jācīnās smagi par to, ko to mīli un nav jāpadodas šķēršļu priekšā, kas traucē sasniegt kaut ko, ko tu vēlies. Lai arī Laimons bija mazliet egoistisks, es uzskatu, ka viņš zināja, ko viņš gribēja. Tas arī darīja viņu par lielisku tēlu, jo viņš nenovērsās no savas mīlestības pret Asju un turpināja cīnīties par viņu abu mīlestības brīvību, lai arī kādi šķēršļi stātos priekšā.
…