Stājas noturošo muskuļu spēka izturība. Testu komplekss, kuru pielieto, lai novērtētu atsevišķu spēka muskuļu izturību. Mērķis!!!
1.vingrinājums: S.st. balsts guļus uz elkoņiem (mugura taisna, iegurnis reklinācijā), 1 – 5 cm atcelt pēdu no balsta.
Noslogo dziļos muguras rotatorus – īpaši jostas daļā. Rotatori ir galvenie, kas fiksē skriemeļu stabilitāti, fiksē skriemeli uz skriemeļa.
Plecu daļā jāievēro, lai lāpstiņas būtu fiksētas un vēders ievilkts. (Norma: zēni – 22 r.; meitenes – 16 r.)
1.vingrinājums: „Mazā presīte”. Kājas saliektas, brīvas, pēdas no zemes neatraujas, rokas uz krūtīm, kustības ir plūstošas. Nelocīt galvu, tai ir jābūt kā ķermeņa turpinājumam. (zēni – 15 r.; meitenes – 10 r.)
2.vingrinājums: S.st. stāja uz ceļiem, rokas uz pleciem – jāsaliecas, tad jāiztaisnojas krūšu daļā. Jostas daļa ir fiksēta. Iegurnim ir jābūt vertikāli. (zēni – 20 r.; meitenes – 12 r.)
3.vingrinājums. Pietupiens uz vienas kājas, ar roku var turēties pie vingrošanas sienas. Kustību amplitūda 60 grādi. Ir jāsaglabā taisna līnija. Vēderu neizgāzt, celis ir taisns. (zēni – 30 r.; meitenes – 20 r.)
4.vingrinājums. S.st. stāja pie sienas. Atkāpjas 1 pēdu nost no sienas, atlaižas ar lāpstiņām pret sienu, izvērš rokas sānis, kustinot lāpstiņas (abas rokas vēzējot atstumjas no sienas – balstās uz elkoņiem). Ķermenis sākot no papēžiem, līdz pat pleciem veido vienu līniju. Plecus nedrīkst uzraut uz augšu, kustība plūstoša, elkoņi nekustās ne uz augšu, ne leju, tiem ir jābūt paralēliem. (zēni – 10 r.; meitenes 8 r.).…