Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:534733
 
Vērtējums:
Publicēts: 08.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Episkā dzeja, traģēdija un komēdija ir atdarinātājas mākslas. Atdarinājumi cits no cita atšķiras trīs veidos: ar dažādiem atdarināšanas līdzekļiem, ar atdarināmo vielu un atdarināšanas veidu. Atdarinājums notiek ar ritma, valodas un harmonijas palīdzību.
Atdarinātājiem par objektu ir cilvēki darbībā, ko atdarina labākus vai sliktākus nekā esam, vai arī tieši tādus, kādi esam. Piemēram, komēdija cenšas parādīt sliktākus raksturus, savukārt traģēdija - cildenākus. Vēl atšķirība ir tajā apstāklī, kā autors atdarina attiecīgo objektu : stāstot vai parādot atdarināmās personas darbībā.
Dzeju radījuši divi cēloņi, kas pamatoti cilvēka dabā: pirmkārt, cilvēkā jau no bērnības ir tieksme atdarināt un caur atdarināšanu tiek gūtas pirmās zināšanas, otrkārt, atdarinājuma rezultāti visiem sagādā baudu. Tāpat cilvēka dabai piemīt un ir iedzimta ritma un harmonijas izjūta. Dzeja sazarojās divos virzienos: cēlāka rakstura dzejnieki atdarināja cildenus darbus, sākot ar himnām un slavas dziesmām, bet vieglprātīgākie - nekrietnu cilvēku darbus, sākdami ar zobgalīgiem sacerējumiem. Atbilstoši arī parādījās pantmēri: jambs - pantmērs, kurā dzejnieki cits citu izzoboja, trohajs (tetrametrs) - traģēdijās.
Traģēdija un komēdija sākotnēji radusies no improvizācijas, ko spēlēja viens aktieris. Eshils pirmais aktieru skaitu palielināja no viena uz diviem, samazināja kora partijas un galveno lomu piešķīra dialogam, kas savukārt dabiski noveda pie cita pantmēra, ne trohaja, izmantojuma traģēdijā. Sofokls jau ieviesa trīs aktierus un dekorācijas.
Traģēdijā darbību tiecas ietilpināt viena saules riņķojuma laikā, bet episkie sacerējumi laika ziņā nav ierobežoti.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties