Secinājumi
Vizuāli ēka izceļas starp apkārtējām celtnēm, tādējādi radot centrālās ēkas iespaidu. Ēka pilda ne tikai bibliotēkas, bet arī citas funkcijas, piemēram, satikšanās un mācību vietas. No darbā minētajām bibliotēkām, Štutgartes bibliotēka ir visjaunākā, arī vismodernākā. Bibliotēkas veidotāji ieguldījuši daudz darba ēkas izveidē, jo viss ir ticis sīki izvērtēts – sākot ar vizuālo ēkas izskatu līdz pēc iespējas ērtākai telpu izveidei un to piemērošana dažādām cilvēku grupām.
SECINĀJUMI
Bibliotēku ēku arhitektūra ir nozīmīga. Attīstoties mūsdienu tehnoloģijām, pieaug vajadzība pēc attīstītākām bibliotēkām arī arhitektūras ziņā. Arhitektūra ir svarīga ne tikai vizuāli, lai būtu patīkama, bet tā var būt arī funkcionāla. Izvēloties pareizās metodes, materiālus ir iespējams bibliotēkas ēku padarīt videi draudzīgu, nodrošināt pēc iespējas labāku apgaismojumu, atbilstošu akustiku un tamlīdzīgi.
Pasaulē sastopamas arhitektoniski atšķirīgas bibliotēkas. Jau senās Aleksandrijas bibliotēkas laikā bibliotēku veidošanā bija jāievēro dažādi principi- kā labāk uzglabāt grāmatas, kā tās izvietot, kā uzlabot apgaismojumu.
Bibliotēku vajadzības pastāvīgi aug. Šobrīd aktuāli ir bibliotēku izveidot tā, lai tajā varētu uzglabāt gan dažādus drukātus informācijas materiālus, gan arī digitālus. Šajā darbā visjaunākā minētā bibliotēka ir Štutgartes bibliotēka, kura arī atbilst mūsdienu prasībām.
Veidojot referātu, vislielākās grūtības sagādāja kvalitatīvu informācijas avotu atrašana.
…