Statistiskā informācija nepieciešama, lai izpētītu dažādu faktoru ietekmi uz darbības rezultātiem, sociālās sekas, kā arī prognozēt ekonomikas attīstību mikro un makrolīmenī. Statistiskā informācija nepieciešama ikvienam, lai pieņemtu lēmumus savas rīcības stratēģijas izvēlei. Informācija ir: 1. Ziņas, dati, zināšanu kopums, ko cilvēki nodod cits citam (mutiski, rakstiski, utt.) 2. Ziņojums, ziņas (presē, radio, TV); attiecīgs publicistikas žanrs. Dati ir: 1. Informācija, kas izmantota secinājumiem, lēmumiem 2. Datori. Informācija, kas tiek uzglabāta skaitļu, burtu un simbolu veidā. Šos abus terminus parasti lieto kā sinonīmus.
Statistiskie dati (informācija) ir ekonomisko parādību skaitlisks raksturojums, kuri iegūti statistiskās novērošanas, to apstrādes vai atbilstošu rēķinu rezultātā. Respondents ir fiziskā vai juridiskā persona, kura sagatavo un iesniedz individuālos statistiskos datus CSP vai kādai citai valsts vai pašvaldības institūcijai, kas nodarbojas ar valsts statistiku. Statistiskos datus var iegūt: 1. no dažādām publikācijām 2. veicot statistisko novērošanu.
Statistiskā novērošana ir sistemātiska informācijas vākšana saskaņā ar iepriekš noteiktu programmu par sabiedrībā notiekošajām ekonomiskajām, demogrāfiskajām un sociālajam parādībām un procesiem, kā arī vidi.…