3.Terapija (režīms, medikamenti, diēta, sastādīt ēdienkarti visai dienai atbilstoši bērna vecumam un vajadzībām, u.c.)
REŽĪMS
Bērnam obligāti jāievēro regulāras un pareizas ēdienreizes. Jāpiekopj gaisa peldes un jāseko līdzi autiņbiksīšu sausumam.
Rahīta diagnostikai jāveic asins analīzes, nosakot jonizētā kalcija, fosfora, magnija, kreatinīna, sārmainās fosfatāzes un 25(OH)D līmeni, pēc tā spriež par slimības smagumu. Urīna analīzes, nosakot urīna pH, olbaltumu, kalciju, fosforu, kreatinīnu, glikozi, pēc tiem spriež par slimības norisi.
Jāparbauda arī dzelzs, B12, B1, A vitamīna, folskābes, K vitamīna un magnija līmenis asinīs.
Nomainīt mākslīgo piena maisījumu uz bez laktozes!
D vitamīna trūkums, dēļ celiakijas!
Pats svarīgākais noteikums: ne kadā gadījumā nedrīkst uzsākt bezglutēna diētu bez
ārsta-gastroenterologa apstiprinājuma par celiakijas diagnozi! Ja glutēns vairs netiek uzņemts, organisms vairs neizstrādā antivielas pret to, tādējādi asins analīzēs reakcija uz glutēnu vairs neparādīsies, un ārsts vairs nevarēs diagnosticēt celiakiju. Bezglutēna diēta mūža garumā ir pārāk nopietna apņemšanās.
MEDIKAMENTI
Priekš celiakijas vienīgais medikaments ir uztura maiņa. Jāturpina lietot D vitamīns rahīta profilaksei. Jānovērš autiņbiksīšu iekaisums, lietojot aizsargājošus un dziedinošus krēmus, losjonus, ziedes. Vispiemērotākais būtu cinka oksīdu, kas veido plānu ādas barjeru un nodrošina papildus aizsardzību. Pie tipiska kairinājuma dermatīta, jālieto ziedi vai krēmu, kura sastāvā ir kortikosteroīdi. Noteikt bērnam D vitamīna līmeni
…