Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:714282
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.12.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Antibakteriālas terapijas ilgums
Antibakteriālas terapijas ilgums atkarīgs no slimības klīniskās ainas un ierosinātāja.
Priekšlaicīga ārstēšana pārtraukšana var izraisīt infekcijas uzliesmojumu vai infekcijas pāreju hroniska formā, kā arī rezistentu baktēriju rašanas, jo mikrobi ar īsu kursu nav iznīcināti, bet bakteriāla rezistence tiek veicināta.
Pārāk ilga AB terapija var izraisīt:
- toksisko iedarbību,
- disbakteriozi un/vai superinfekciju,
- rezistentu baktēriju rašanos.
48-72 h no ārstēšanas sākuma uzskata par pietiekamu laiku, lai antibakteriālā terapija iedarbotos. Tādēļ temperatūru ieteicams nepazemināt ar pretdrudža preparātiem, lai varētu spriest par terapijas efektivitāti. Ja pretdrudža terapija nepieciešama sliktas drudža panesamības dēļ, infekcijas slimības gadījumā tā jāpārtrauc 48-72 h pēc ārstēšanas sākuma, lai neielaistu slimību. Biežāk lietotie pretdrudža medikamenti:
- ACETILSALICILSKĀBE 500 – 650 mg ik pēc 4-6 h (maksimālā deva 4 g),
- PARACETAMOLS (PAMOL) 500 – 1000 mg ik pēc 4-6 h (maksimālā deva 4 g/24h. Reizēm 6g/24h),
- IBUPROFĒNS 200 – 400 mg ik pēc 4-6 h (īpaši, ja ir arī sāpes un/vai sauss klepus). Var lietot arī citus pretiekaisuma līdzekļus, piemēram, diklofenaku.
Ja 48-72 h pēc ārstēšanas sākuma nav uzlabošanās, ķermeņa temperatūra, vietējie slimības simptomi (piem., klepus, krēpu daudzums, sāpes) nav mazinājušies, jāsazinās ar ārstu, lai mainītu terapiju. Šiem pacientiem nepieciešama bakterioloģiskā izmeklēšana.

Vieglākos gadījumos ārstēšanu jāturpina 4-5 dienas pēc temperatūras un leikocitārās formulas normalizēšanās un intoksikācijas pazīmju izzušanas. Kas parasti netiek 48-72 h pēc ārstēšanas uzsākšanas. Kopējais terapijas ilgums optimāli varētu būt 7 dienas. Nedaudz smagākos gadījumos terapiju turpina 7-10 dienas: 3-4 dienas līdz temperatūras normalizēšanai un vēl 5 dienas līdz pilnīgai procesa apturēšanai.
Smagāku slimību gadījumā kopējais antibakteriālās terapijas laiks varētu būt 10-14 dienas. Piemēram, ārstējot otītu un rinosinusītu. Bet lai sasniegtu optimālo efektu, augšējo elpceļu iekaisumu ārstēšanā parasti ņem vērā ne tikai izstrādātas vadlīnijas, bet arī slimības gaitu, vecumu, blakusslimības, nieru un aknu funkcijas.
Smagu slimību gadījumā, tādu kā nozokomiālā pneimonija, plaušu abscess, septiskais endokardīts, osteomielīts, strutainais artrīts vai tuberkuloze, antibakteriālās terapijas efekts nav jānovērtē 48-72 h pēc ārstēšanas sākuma kā pneimonijas gadījumā, bet ilgākā laika periodā. Temperatūra var normalizēties tikai pēc 2 nedēļām. Plaušu abscesu ārstē aptuveni 4 – 12 nedēļas, akūtu osteomielītu vai strutainu artrītu 4-6 nedēļas, tuberkulozi – vismaz 6 mēnešus.

Īslaicīga intensīva terapija. Akūtas urīnceļu infekcijas vai bakteriālās vaginozes gadījumā, ja nav komplikāciju, var būt piemērota īslaicīga intensīvā terapija (1 vai 3 dienu antibakteriālas terapijas kursi). Labu ārstēšanas rezultātu var sagaidīt tikai tad, ja organismam ir spēcīga nespecifiska imunitāte. Komplicētu infekciju ārstēšanas kursa ilgums ir atkarīgs no slimības gaitas un untibakteriālā līdzekļa.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties