Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:953757
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
  Biogrāfija    3
  Izmantotā literatūra    6
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS

Lasot Anšlava Eglīša stāstus un romānus, viss tik spilgti nostājas acu priekšā, tēlotie cilvēki izrīkojas un izrunājas tik dzīvīgi un spilgti, ka notikumi un varoņi šķiet tieši kā no dzīves norakstīti. Panākt šādu iespaidu- tā jau īsti arī ir rakstnieka meistarība un talants. Patiesībā airī pašā tai vismazākā un visvienkāršākā stāstiņā viss ir veidots un pārveidots, kompozicionāli un stilistiski noskaņots, mākslinieciskajam veselumam un vienotībai pakļauts.
Anšlava Eglīša īpatnais rakstīšanas stils, savdabīgs pasaules un cilvēku skatījums katrā darbā atpazīstams gandrīz uzreiz ar pirmajām rindkopām.
Mazliet citāds raksturs piemīt tiem romāniem, kas rakstīti nevis par trimdas dzīvi, bet par Latviju; „Ilze” (1959), „Vai te var dabūt alu?” (1961), „Piecas dienas” (1976). Protams, ir grūti rakstīt par savas tautas dzīvi, esot no tās nošķirtam ne tikai ar kilometru tūkstošiem, bet arī ar politisko „dzelzs aizkaru”, kam cauri kāda patiesa ziņa varēja izlauzties retumis. Tādēļ var tikai apbrīnot, cik visumā precīzi rakstnieks sev priekšstatījis mūsu šejienes dzīves apstākļus.














BIOGRĀFIJA


Dzimis 1906.gada 14. oktobrī, Rīgā. Tēvs- rakstnieks Viktors Eglītis, māte- skolotāja un tulkotāja Marija Eglīte, sieva- gleznotāja un rakstniece Veronika Janelsiņa.
Anšlavs Eglītis skolas gaitas sācis Rīgā. 1915.gadā vecāki evakuējās uz Krieviju, kur apmetās uz dzīvi Maskavas tuvumā. Anšlavs Eglītis mācījās vietējā skolā, kur tēvs strādājis par skolotāju. 1917- 1918. gadā viņš turpināja mācības Sormovā. Tās iespaidi attēloti romānā „Homo Novus”.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties