1. Eriksons izdala 8 dzīves stadijas: 1- zīdaiņa vecums jeb inkorporācijas(iekļaušanās) stadija no 0-1 gadam; 2- agrās bērnības stadija no 2-3 gadam; 3- rotaļu vecums jeb lokomotorā stadija no 4-5 gadiem; 4- skolas vecuma jeb latentā stadija no 6-11 gadiem; 5- agrās jaunības stadija no 12-18 gadiem; 6- jaunības stadija no 19- 25 gadiem; 7- personības brieduma stadija no 25-50 gadiem; 8- personības integrācijas stadija no 50-60 gadiem.
2. Cilvēka vajadzība pēc varas var izpausties divējādi. Vienā gadījumā tā var būt tiekšanās pēc varas pašas varas dēļ, vēlēšanās kontrolēt situāciju un citus cilvēkus. Citos gadījumos cilvēki tiecas pēc varas, lai sasniegtu grupas vai organizācijas mērķus. Svarīga ir lēmumu pieņemšana, cilvēku organizēšana un motivēšana šo lēmumu izpildei.
3. Akmeoloģija ir mācība par akmi(akme- virsotne, smaile, attīstības potenciāla kulminācija, ziedēšana, radošo spēju virsotne) un akmeoloģija pēta attīstībā esoša indivīda pozitīvo resursu kulmināciju brieduma periodā.
4. Akmeoloģiskais briedums ir laika periods cilvēka dzīvē starp 22 līdz vismaz 65 gadiem, kad personība sasniedz sava potenciāla attīstības maksimālos rezultātus, ko nodrošina adekvāta izvēle, radošo spēju attīstība, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumu un pozitīvo resursu kulminācijas iespējas sociumā.
…