Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
14,20 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:276521
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.04.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Sirds – asinsrites sistēma
1)Sirds-asinsrites sistēmas funkcijas:
1.Trofiskā jeb barotājfunkcija -Transportē uzsūktās barības vielas no tievajām zarnām uz visiem audiem. Transportē O2 no plaušām uz audiem.
2. Izvadfunkcija- Slāpekli saturošos olbaltummaiņas galaproduktus aiznes galvenokārt uz nierēm, CO2 – no audiem uz plaušām. Nepareizas vielmaiņas procesā radušos acetonu uz plaušām. Urīnvielu, sāļus aizvada uz ādu, lai izvadītu ar sviedriem. Daļu hormonu sabrukšanas produktus, zāļvielas, vecos eritrocītus aiznes uz aknām, no kurām izvadīs ar žults palīdzību.
3. Informatīvā funkcija- Asinsrite tiek izmantota kā sakaru kanāls humorālajā regulācijā. Piemēram, hipofīzes izdalīto vazopresīnu asins plūsma aiznes līdz mērķšūnām nieres kanāliņos.
4. Termoregulācijas funkcija- Asinīm ir liela siltumietilpība, lielāka kā ūdenim. Tām plūstot cauri siltākiem iekšējiem orgāniem, kur intensīvi notiek bioķīmiskās reakcijas, tās nedaudz uzsilst. Siltās asinis, aiztekot uz perifērajiem audiem un orgāniem, tos sasilda. Jo asinsvadi platāki, jo audos vairāk asiņu un tie ir siltāki.
5. Mehāniskā funkcija - Audu mehāniskās īpašības atkarīgas no audu apasiņotības. Jo tajos ir vairāk asiņu, jo to blīvums –turgors, ir lielāks.
6. Imūnfunkcija- Asinīs ir leikocīti un antivielas, kas pārbauda asins audus uz ģenētiski svešo šūnu klātbūtni.
7. Iekšējās vides homeostāze- Asinīs ir vairākas bufersistēmas: hemoglobīns, hidrogēnkarbonāti, fosfāti un asins olbaltumvielas, kuras neitralizē lielu daļu skābju un sārmu, kas ieplūst asinīs no audiem, tādejādi stabilizējot asiņu pH vidēji 7,35-7,45 līmenī.
2)Sirds novietojums krūškurvī.
Sirds ir dobjš muskuļots organs, kas atrodas krūšu kurvī, vairak kreisaja pusē.
Pieaugušai siev. Tas svars ir 2559, bet vir.- 310g. Sirds ar starpsienu tiek sadalīta 2 dalas: kreisajā puse un labajā pusē. Sirdi apņem sirds somiņa jeb perikards. Dobuma starp sirds somiņu un sirdi ir šķidrums, kas mazina berzi. Katrai sirds pusei izškir augšejo dalu jeb priekškambari un apakšejo daļu jeb kambari.
Cilvēka sirdij ir 4 dobumi- labais priekškambaris, labais kambaris, kreisais priekškambaris un kreisais kambaris. Abi priekškambari, tapat abi kambari ir atdalīti viens no otra ar starpsienu. Atvere, kuru norobežo vārstulis, savieno labo priekškambari ar labo kambari, tapat kreiso priekškambari- ar kreiso kambari. Sirds sienu veido trīs kārtās:Epikards- arēja kārta. Miokards (atrodas zem epikarda)- visbiezaka sirds sienas karta,to veido sirds šķerstsvītru muskulatūra, kuras darbība nav pakļauta gribai. Sirds muskulim piemīt unikala spēja nepartraukti sarauties, kas nodrošina asins plusmu pa asinsvadiem. Viena sirds saraušanas reize atbilst vienas sirds darbības sitienam.Kreisa kambara muskulis ir biezaks, jo šīs sirds daļa dara vissmagako darbu- izdzen asinis liela asinsrites loka.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties