Pēdējā ceturkšņa laikā Pasaulē ir strauji mainījusies kopējā ekonomiskā situācija. Ziņas teju visos masu mēdijos ziņu par ekonomisko krīzi, un sekām kuras tā ir atstājusi uz valstu ekonomikām. Ir dzirdami ekspertu viedokļi par to vai krīze tikai sākas vai pusceļā, vai tā pa īstam nav sākusies. Iespaidā no šiem notikumiem esmu nonācis līdz manai patstāvīgā darba tēmai - Amerikas ekonomiku aprakstošo ziņu intensitāte un iemesli (faktori), nokļūšanai laikrakstā "Dienas Biznes" divas nedēļas pirms un pēc Amerikas banku krīzes uzsākšanās.
Pirmais uzdevums noteikti būs noskaidrot faktu, kad ir Amerikā uzsākusies banku krīze. Lai gan viedokļi ir dažādi par tās uzsākšanos, es vēlētos to iezīmēt ar Amerikas bankas "Lehman Brothers" bankrotu. Mans ziņu analīzes laikā es mēģināšu noskaidrot Amerikas ekonomiku aprakstošo ziņu intensitātes un iemeslus (faktorus), nokļūšanai laikrakstā "Dienas Biznes". Lai šo informāciju varētu sekmīgi analizēt es izmantošu Johan Galtung un Mari Holmboe Ruge ziņu plūsmas analīzes metodi. Šī metode man šķiet vispiemērotākā, jo tā mani piesaista ar savu loģiskumu un detalizētību ziņu analīzes laikā. Pirmais no uzdevumiem ir iepazīties ar to kā šī metode iedala ziņas, vai arī pēc kādiem kritērijiem ziņas tiek dalītas, bet pēc tam pievērsīšos praktiskai ziņu analīzei laikrakstā „Dienas bizness”.
Lai necitētu pilnīgi visu Johan Galtung un Mari Holmboe Ruge „The Structure of Foreign News” rakstu, esmu izdalījis tikai faktorus, pēc kuriem notiktos ziņu analīze, kā arī atrunājis faktora aprakstu.
…