Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:409798
 
Vērtējums:
Publicēts: 27.09.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt


1. Kāda ir galvenā atšķirība starp Amerikas Savienoto Valstu Ziemeļu un Dienvidu daļu 17. – 18. gs. Kādi ir šīs atšķirības iemesli?

Maldīgs ir priekšstats par to, ka amerikāņu kultūra ir veidojusies no indiāņu dzīves un kultūras, tā ir veidojusies no „ balto cilvēku” imigrācijas no Eiropas valstīm uz Zelta zemi – Ameriku.
Z-Amerikas kultūra ir veidojusies kā pārceļojušo kultūra – runa šeit ir par ceļotājiem, kuri pameta Eiropu un uzsāka dzīvi jaunā kontinentā. Z-daļā uz dzīvi apmetās dažādu kultūru pārstāvji – pārsvarā imigranti no Eiropas (to vidū aristokrāti, vidējais iedzīvotāju slānis, zemnieki utt. )
D-Amerikas kultūra – tur norisinās optimistiska imigrējušo katoļu dzīve (pārsvarā portugāļi un spāņi), kas apmetās šajā kontinenta daļā tikai uz laiku – padzīvoja, un devās atpakaļ uz Eiropu.

Šitas no Ilzes:
17.gs. Eiropa kļuva par pasaules valdnieci līdz 20.gs. zelta, garšvielu un citu dārgu preču meklējumos spāņu, portugāļu, angļu, holandiešu un franču tirgotāji izveidoja tirdzniecības faktorijas visos pasaules kontinentos. Ap 1700.gadu Eiropas lielvalstīm piederēja pasaules mēroga koloniālimpērijas. Pirmā kolonistu nometne dibināta 1510.gadā Panamā. Ar laiku visa Amerikas dienvidu daļa nonāca spāniešu rokās. Holandieši darbojās Ziemeļamerikā; tagadējās Ņujorkas vietā bija kolonija Jaun-Amsterdama. Angļi lielā mērā kolonizēja Ziemeļamerikas Atlantijas piekrasti un ar savu iespaidu pārspēja pārējās tautas Ziemeļamerikā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties