Uzņēmējdarbība ir ilgstošs pasākums, kura īstenošanai cilvēks iegulda savus līdzekļus ar mērķi gūt peļņu. Lai sāktu nodarboties ar uzņēmējdarbību ir jāatbild uz šādiem jautājumiem:
1. Kāpēc es gribu nodarboties ar biznesu?
2. Vai man patiks to darīt?
3. Vai man ir pietiekama pieredze un zināšanas?
4. Vai cilvēkiem mans uzņēmums būs vajadzīgs cilvēkiem?
Brīvā tirgus saimnieciskajā sistēmā ideja ir viens no svarīgākajām un vērtīgākajām bagātībām ne tikai uzņēmuma sekmīgā pastāvēšanā un attīstībā, bet arī jaunu uzņēmumu dibināšanā. Visi jaunie uzņēmumi rodas pēc kādas personas domas un pārliecības, ka viņa uzņēmums būs ienesīgs.
Katrs uzņēmuma vadītājs apzinās, ka rādītāji nekad nebūs pilnīgi skaidri un nenorādīs noteiktu virzienu, tāpēc ir ar mieru uzņemties risku, taču viņš cenšas, lai risks būtu pēc iespējas mazāks.
Sarežģīts jautājums topošam uzņēmuma īpašniekam ir uzņemuma atrašanās vieta. Problēmas nav, kad uzņēmējs pārņem jau eksistējošo uzņēmumu. Pērkot vai nomājot nekustamo īpašumu – zemi, uz kuras celt uzņēmumu, vispirms jāapsver, vai pats īpašnieks gribēs pavadīt savas darba dienas šai apkārtnē.
Ir jāatrisina šādi jautājumi:
1. Vai zeme atrodas brīvi pieejamā vietā, kur to viegli atrast klientam?
2. Vai zemes virsma ir pietiekami stingra un piemērota paredzamajām operācijām?
3. Vai vide ir atbilstoša?
Tiesības uz privātīpašumu ir tirgus sistēmas veidošanas pamatnosacījums. Tās stimulē resursu ieguldīšanu ražošanā, kas savukārt paaugstina sabiedrības labklājības līmeni. Vēlēšanās iegūt peļņu liek uzņēmējiem riskēt, sākot jaunu pasākumu un apmierinot patērētāju vajadzības. Galvenais ir laikus pamanīt šīs vajadzības un pieņemt pareizu lēmumu, kas pozitīvi ietekmēs biznesa attīstību. Tomēr risks nenozīmē atkarību no veiksmes. Tieši otrādi: veiksmīgi uzņēmēji dara visu, lai samazinātu risku.
Lai īpašums (ēkas, bāze, noliktavas) varētu tikt izmantots visefektīvāk, jāizvērtē to lietderīgums. Saprātīgs nomnieks nekad nemaksās par īpašumu vairāk nekā par citu, līdzvērtīgu kvalitātes ziņā. Īpašuma vērtību var noteikt pēc tā, vai tam piemīt lietošana un kādā mērā. …