Darbā paustās idejas un atziņas
Ņemot vērā, ka šī romāna autore ir filozofe, darbā ir saskatāmas daudzas filozofijas iezīmes. Kā piemēram, pirmajā Annas un Džeimsa dialogā: „Mīlestība nav jūtas. To var pārbaudīt. Mīlestība ir darbībā, tā ir klusumā. Mīlestība nebūt nav emocionāls spriegums un iekarošanas plāni.”
Vēlāk Hugo un Džeika sarunā ievijās jaunas tēmas par komunikāciju un teorijām: „Mēs esam racionāli dzīvnieki, citiem vārdiem sakot, tādi, kas formulē teorijas.” (…) „Idejas ir kā nauda. Apgrozībai nepieciešama kāda vispārpieņemta monēta. Komunikācijai izmanto tos jēdzienus, kuri guvuši panākumus.” Arī šie divi citāti sevī ievij dzīves patiesības, kas arī atspoguļojas 20.gs. cilvēku domāšanas veidu- ir ļoti sarežģīti pārliecināt kādu rīkoties pēc noteiktiem principiem .
Romāns, galvenokārt, ir par klusēšanu. Vienīgā grāmata, kuru Džeiks ir izdevis, nosaukums ir Klusinātājs, un tas galvenokārt balstās uz Hugo domām un filozofiju. Klusuma tēma ir redzama arī Annas mīmu teātrī, kur aktieri nerunā un skatītāji tiek aicināti neaplaudēt. Džeikam patīk viņa pastāvīgais biedrs Fins, jo viņš gandrīz nekad nerunā. Džeiks, kurš pelna iztiku, tulkojot franču romānus angļu valodā, dodas uz Parīzi, kļūst nespējīgs sazināties, ieviešot viņu vēl vienā klusuma formā. …