Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
9,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:217753
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

1.Tiesību iedalījums: publiskās un privātas E kontinentāla ties. lokā ties. iedala: publiskās; privātas. Pie E kontinentālā loka pieder Latvija. Anglo-sakšu loka tāda iedalījuma nav. Tiesību nošķiršanas nozīme: 1) Ja iestādes darbība ir publisko tiesību jomā, tad pers. var prasīt lai tiktu ievēroti administratīvā procesa noteikumi; 2) Pers. tiesā varēs griezties vai ar civiltiesisku prasību (privātā joma) vai ar pieteikumu administratīvā lietā (publisko ties. jomā); 3) Pers. varēs prasīt atlīdzināt par mantisko zaudēj. vai pers. kaitējumu adm. procesuālā kārtībā ja tie būs nodarīti ar iestādes publiski tiesisku darbību; 4) Adm. izpilde ir iespējama tikai gadījumos kad jāīsteno publisko tiesību prasījumi

2. Publiskās tiesības: Publisks, tulkojumā no latīņu valodas nozīmē: sabiedrisks atklāts, vispārīgs. Publiskā tiesības: 1. Regulē att. starp valsti un pers.; 2. Nosaka to publiskās tiesības un pienākumus; 3. Nosaka valsts iekšējo uzbūvi institūcijas un funkcijas. Publisko tiesību galvenās iezīmes: 1. Indivīdam vienpusīgi jāpakļaujas valsts rīkojumiem. Starp valsti un ind. pastāv pakļautības att.; 2. Viena no pusēm tiesiskās att. vienmēr ir valsts (iestāde vai amatp.). Izņēmums: iestāde kādu daļu no pārvaldes uzd. deleģē privāto tiesību subjektam, šajos gad. privātpers. uzskata par publisko personu. p. ārstu biedrība izsniedz ārta sertifikātu; 3. Tiesiskās attiecībās puses darbojas kā juridiskais nevienlīdzīgas un pers. pati nevar atteikties no uzlikto pienākumu pildīšanas .p. jāmaksā nodokļi jāievēro CSN; 4. Publ. tiesībās darbojas princips: atļauts ir tas, kas ir noteikts ar tiesību normu; 5. Lai panāktu, ka visi pienākumi publ. tiesību jomā tiek pildīti ir izveidots piespiedu mehānisms: adm sodi utt.

3. Privātās tiesības: Privāts no latīņu valodas nozīmē: personisks, neoficiāls, uz atsevišķu cilvēku attiecīgs. Raksturīgākās iezīmes: 1. Pr. tiesībās puses ir vienlīdzīgas. Sadarbības forma- vienošanās; 2. Pers. Pr. tiesību jomā pati var izlemt vai izmantot savas tiesības vai nē; 3. Darbojas princips : atļauts ir viss, kas nav aizliegts; 4. Pr. tiesībās ir privātās autonomijas princips- neviens nav pakļauts otram.…

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −15,70 €
Materiālu komplekts Nr. 1386708
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties