1. Publisko un privāto tiesību nošķiršana (atšķirīgie elementi, teorijas, problēmas). Publiskās tiesības – regulē attiecības starp valsti un personu, nosaka to publiskās tiesības un pienākumus, kā arī valsts iekšējo uzbūvi. Publisko tiesību uzdevums – demokrātiskā sabiedrībā līdzsvarot indivīda un sabiedriskas intereses vienlaicīgi nodrošinot indivīdu pret neattaisnotu valsts iejaukšanos viņa brīvībās, garantējot vienlīdzīgas tiesības uz kvalitatīviem pakalpojumiem. Privātās tiesības – tiesības, kas aizstāv personas intereses tās vienlīdzīgajās attiecībās ar citām personām. Privāto tiesību uzdevums nodrošināt 2 vai vairāku brīvu un vienlīdzīgu indivīdu savstarpēji saskaņotu un pēc iespējas abpusēji izdevīgu rīcību.
2. Administratīvā procesa jēdziens, izpausmes. Tas ir normu kopums, kas regulē pārvaldes sabiedriskas attiecības, kurās viens subjekts vienmēr ir valsts pārvaldes iestrāde, pārējie – valsts pārvaldes iestrādes, sabiedriskās organizācijas un pilsoņi.
3. Administratīvā procesa tiesību avoti. Cilvēktiesību konvencija pēc tam, administratīva procesa principi stāv pāri visiem likumdošanas aktiem Satversme, ja rodas likuma kolīzijas Administratīvā procesa likums Iesniegumu un sūdzību izskatīšana valsts un pašvaldību iestādēs Informācijas atklātības likums, regulē kādā kārtībā iesniegumus sniedz Fizisko personu datu aizsardzības likums Valsts valodas likums, reglamentē procesu iestādē MK noteikumi …