Man priekšā uz galda Aleksandra Dauges grāmata „Audzināšanas ideāls un īstenība”. Ar A. Dauges rakstiem es sastopos pirmoreiz. Līdz ar to rodas jautājums, kādas galvenās atziņas ir izvirzījis savā grāmatā A. Dauge, kādas būs manas domas par izlasīto?
Aleksandrs Dauge (1868- 1937) - pedagogs, publicists, vairāku grāmatu un rakstu autors. Domāju, ka izlasot šo grāmatu, man noderēs ieteikumi gan kā studentei, gan vēlāk strādājot par skolotāju.
Pedagoģiskās domas attīstība norisinājās jaunos sociāli ekonomiskos apstākļos, līdz ar to radās nepieciešamība izvērtēt senāk uzkrāto pedagoģisko mantojumu, kā arī, apgūstot un izmantojot attīstītajās valstīs paustās pedagoģiskās idejas un atziņas, bagātināt savu nacionālo pedagoģiju. Izcilākie Latvijas tā laika pedagogi, apzinādamies savu misiju, centās risināt mācību un audzināšanas jautājumus.
Viens no aktīvākajiem pedagogiem bija Aleksandrs Dauge. 1924. gadā A. Dauga izdod grāmatu „Audzināšanas ideāls un īstenība”.
Atverot šo grāmatu, jau ievadā es iepazinos ar atziņām, ko pauž autors. Grāmata domāta tiem, kas neorientējas praktiskā pedagoga teorijā. A. Dauge raksta, ka pedagoģija no pašiem tās aizsākumiem bijusi normatīva, tīri praktiski orientēta disciplīna, jo tā ilgu laiku nebija pētīta.…