Vajadzību hierarhija, kas sakārtota 5 līmeņos:
1.Fizioloģiskās vajadzības jeb pamatlīmenis cilvēkam jāapmierina, lai viņš varētu izdzīvot kā fizisks organisms. Organisma vajadzības, ja netiek apmierinātas, cilvēkam jāiet bojā.
Uzturs-cilvēkam ir jāēd.
Atpūta, miegs-cilvēks var ilgāk izturēt bez uztura, nekā bez miega.
Mājas-vajadzība pēc aizsardzības no nelabvēlīgiem klimata apstākļiem, aukstuma, karstuma, mitruma.
Seksuālā vajadzība- dzimumtieksme, tā ir nepieciešama cilvēku dzimuma saglabāšanai.
Sensorās vajadzības-Maslovs bija viens no pirmajiem, kas pievērsa uzmanību tam, ka cilvēkam fizioloģiskā līmenī īpaši nepieciešams nodarbināt savus maņu orgānus. Cilvēks nespēj arī kā organisms normāli darboties, ja viņš nesaņem nepārtrauktu stimulāciju no apkārtējās vides.
Fizioloģiskajā līmeni ļoti svarīgs ir arī vides jautājums, jo Vienmuļa vide mudina cilvēkus uz agresivitāti, uz noziedzību, alkoholismu, narkomāniju utt. Vide ietekmē psihi un uzvedību.
2.Vajadzības pēc drošības (to nodrošina stabilitāte un informētība) ir cilvēka dabiska tieksme izvairīties no ciešanām, draudiem, briesmām, pārdzīvojumiem, soda, kritikas, pārmetumiem.
Stabilitāte, nemainīgums rada cilvēkos drošības izjūtu (pat nelabvēlīgas ģimenes bērniem vides maiņa rada baiļu un nedrošības sajūtu). Tieksme uz stabilitāti ir gandrīz iedzimta un instinktīva. …