Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:538365
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.11.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Kas mūsdienās rada labvēlīgu gaisotni starp dažādām sabiedrības grupām, kas ietekmē šīs atmosfēras attīstību un kā tiek regulēta informācijas apmaiņa starp žurnālistiem un sabiedrisko attiecību speciālistiem? Par žurnālistu savā darbā dēvēšu literāru darbinieku, kas strādā presē, raksta rakstus žurnāliem un laikrakstiem. Sabiedrisko attiecību speciālisti (jeb PR speciālisti) manos piemēros būs tie cilvēki, kas tiešā saskarsmē darbojas ar politiskajiem spēkiem – gan partijām kopumā, gan ar atsevišķiem politiķiem. Šīs abas sabiedrības locekļu grupas savā starpā mijiedarbojas, veidojot publiskas savstarpējās attiecības, kuras analizē gan žurnālisti, gan sabiedrisko attiecību speciālisti, bet vistiešākajā mērā to dara valsts iedzīvotāji, kuri seko līdzi tam, kas tiek publicēts presē par politikas norisēm un ne tikai. Sabiedrības attīstības līmenis ir varas un žurnālistu pozīcijas līdzsvarotājs. Bet vai šīs savstarpējās attiecības ir demokrātiskas attiecības?
Šobrīd politiķi un valdība nedrīkst ietekmēt mediju saturu un darbu, pat arī tad, ja šo mediju darbība tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Bet, vai tā ir bijis vienmēr?
Laikrakstu attīstība bija atkarīga no politiskās situācijas valstī. Žurnālistikas attīstība Latvijā bija cieši saistīta ar “zviedru laikiem”. Kad tie noslēdzās 18.gs. sākumā, noslēdzās arī pirmās Latvijas avīzes iznākšana Rīgā. Pēc tam mūsu valsts tika iekļauta Krievijas sastāvā – šajā laikā avīžu vietā iznāca kalendāri, jo žurnālistikas attīstība bija apturēta. Lūk, cik liela vara bija pār presi un to, kas valstī tiek ziņots. Lai tiktu pienācīgi noorganizēta šāda informācijas ierobežošana, tika organizētas cilvēku grupas, kas uzmanīja informācijas situāciju valstī – līdz ar to – varētu teikt, ka šādu funkciju veica to laiku sabiedrisko attiecību speciālisti, kas bija politisko spēku koordinēti.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties