Žurnālistika ir kas vairāk par vienkāršu profesiju, ieņemamu amatu vai piedēvējamu arodu. Tā ir izaicinājums un, iespējams, arī savdabīga atkarība. Par žurnālistu, kurš ar paveikto darbu rezultātiem un karjeras sasniegumiem simbolizētu šīs profesijas patieso pilnasinību, nevar kļūt ikviens. Šī profesija manā redzējumā ir tik krāsaina, daudzpusīga un degoša, ka ne katram ir pa spēkam būt tās viļņa augšpusē. Žurnālistika sevī ietver būšanu notikumu epicentrā, nemitīgu dinamiku un nenogurdināmu darba sparu un zinātkāri. Manuprāt, žurnālistika ir dzīvesveids. Tā ir spraiga un pieprasa nemitīgu uzmanības koncentrēšanu. Žurnālista profesijā nav dienu, kuras atdalītas no pārējām, kurās pasaule tiek vērota vienkāršoti, neizanalizējot ikdienas notikumus vai sarunas, kuru saturs, iespējams, sniegtu pamatu publikācijai vai reportāžai. Manā skatījumā žurnālistikā strādājošs cilvēks vispirms ir žurnālists un tikai pēc tam noteikta nozīme piešķirama viņa personiskajiem datiem, izcelsmei vai kam citam. Turklāt, žurnālistika nozīmē arī atbildību. Tieši caur žurnālista acīm sabiedrība raudzīsies uz noteiktiem notikumiem, balstoties uz žurnālista izteikumiem, veiks spriedumus par sabiedrībā izskanējušiem viedokļiem, ticot žurnālista objektīvajam pasaules redzējumam, cilvēki izsvērs un izvērtēs notikumus un situācijas pasaulē. Žurnālisti ir patiesības atspoguļotāji un sabiedriskās domas radītāji. Šīs profesijas nozīmīgums ir neapstrīdams, tomēr arī starp izciliem žurnālistiem, kuri patiesā cieņā tur žurnālistikas ētikas pamatprincipus un normas, rada veiksmīgas publikācijas un reportāžas un atklāj notikumu patieso būtību, ir sastopami žurnālisti, kuru morālās normas ir pazudušas varaskārē un sāncensības garā.
Žurnālistika ir spēks, un šīs profesijas meistariem piemīt vara. Tieši žurnālisti spēj radīt noskaņu sabiedrībā, ietekmēt notikumu gaitu un tendēt cilvēkus uz noteiktu secinājumu veikšanu.
Žurnālistikai piemīt gan valdzinājums šīs profesijas vitalitātē un dzīves aicinājumā, gan arī vērā ņemama nopietnības un pienākuma pieskaņa, jo atbildība par katru uzrakstīto vārdu vai izteikto frāzi ir patiesi liela – spēja ietekmēt viedokļus un notikumu gaitu, pat daļēji virzīt un kontrolēt politisko situāciju valstī. …