Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:597179
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.11.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Teksta valoda ir pareiza (ar terminu pareizs, šajā gadījumā, būtu jāsaprot teksta sintaktiskās uzbūves un leksikas atbilstību latviešu literārās valodas normatīviem), teikumi atbilst gramatikas un fonētikas prasībām. Kaut gan teksts kopumā ir saprotams un precīzs, ir manāmas dažas stilistiskas nepilnības, piemēram: “ [...] grāmata, kura vēsturiskā perspektīvā stāsta par [...]”, pareizi būtu sacīt, ka autors raksta jeb stāsta. Lai gan valoda ir pareiza teikumā: “Tas, ka kultūras teorijas pieder pie kultūras objektu klāsta, nozīmē, ka tās ir daļa no veseluma, kuru tās apraksta.”, nav skaidrs, jo nav saprotams no kāda veseluma kultūras teorijas ir daļa no. Autors lieto tīru latviešu valodu, kurā var trāpīgi un atbilstoši izteikties par globāliem jautājumiem, internacionālismu un terminu lietojums ir motivēts, teksts netiek vienkāršots ar nevajadzīgiem latviskojumiem. I. Gubenko veiksmīgi izmanto lasītāja viedokli ietekmējošus līdzekļus – piemērus, apgalvojumu apstiprinājumu un izskaidrojumu, līdz ar to var pamatoti apgalvot, ka teksta valoda ir ietekmīga.
Balstoties uz veikto analīzi, var secināt, ka autors ir iedziļinājies iepriekšminētajā tēmā un sniedzis visaptverošu pārskatu jautājumā par kultūru hibriditāti. Tomēr izlasot recenziju, jāsecina, ka pastiprināta uzmanība tiek pievērsta, tieši jautājumam par metaforu lietojumu kultūru mijiedarbes aprakstīšanā, mazāk akcentējot savu viedokli vai piedāvājot redzējumu attiecīgajā tēmā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties