Būtībā “zilā okeāna” mērķis ir nevis iekasēt kādu noteiktu ienākumu vai peļņas apmēru, bet gan iegūt klientu uzticību (klientus) un tirgu, kādā ģeogrāfiskā apvidū vai nozarē, kur nav konkurences vai radīt savu bez konkurences nozari, nostiprināties un brīdī, kad kāds vēlētos konkurēt, tiem nebūtu iespēju to darīt vai arī būtu problēmas to darīt, jo jau pretī ir kāds vietējais uzņēmums, kuram ir milzīgas priekšrocības pār ienākošo konkurentu.
Kā, manuprāt, veiksmīgs vietējais uzņēmums, kuram ir izdevies ieiet tirgū, kurā konkurences praktiski nav, ir “Dr. Tereško tējas”. Tās ir zāļu tējas, kuras tiek pārdotas daudzos veikalos un ir nopērkamas gandrīz visā Latvijā. Līdz šim vienīgais konkurents ir bijušas vecmāmiņas, kuras uz tirgus pārdod sevis audzētās un ievāktās tējas, protams, to nevar uzskatīt par vērā ņemamu konkurentu, bet manuprāt, tā varēja būt iedvesma šo produktu attīstīšanā. Šīs tējas tiek veidotas no Latvijā ievāktiem augiem un arī iepirktas no privātajiem audzētājiem. Šīs tējas nu jau ir salīdzinoši populārs produkts un sastopams dažādās mājsaimniecībās, jo tās arī iesaka dažādi ārsti kā papildu stimulantus dažādu slimību ārstēšanā un medicīnisku problēmu novēršanā.
Pašlaik tirgū mēģina ienākt vēl viens medicīnisko tēju ražotāji, taču, aptaujājot sev pazīstamos cilvēkus, uzzināju, ka vai nu par to ir dzirdēts, ka ir vēl kāds cits ražotājs, kas piedāvā, ko līdzīgu, vai arī par ko tādu nav vispār dzirdējuši neko, tāpēc var droši uzskatīt, ka konkurentu “Dr. Tereško tējām” Latvijā nav. Tirgū ir iemantota cilvēku uzticība, produkts ir plaši pieejams un cena ir atbilstoša jebkura ekonomiski aktīva cilvēka iegādei (apmēram, 3 Eur). Dr. Tereško saskatīja potenciālu “zilo okeānu”, kurā bija iespējas izveidot kādu nopietnu produktu, kuram ir pietiekams pieprasījums un noiets, lai saglabātu savu vietu gan tirgū, gan veikalu plauktos.
…