Galvas mājiens
Galvas mājiens vertikālā virzienā gandrīz visur tiek lietots, lai pateiktu jā. Bulgārijā, Grieķijā, Tuvajos Austrumos, dažās Āfrikas valstīs tas nozīmē nē. Japānā tas tikai nozīmē, ka runātājam joprojām tiek veltīta uzmanība. Galvas māšana horizontālā virzienā gandrīz visur tiek lietota, lai pateiktu nē. Korejā tas nozīmē es nezinu.
Riņķa jeb OK žests
Šis žests lielākajā daļā pasaules nozīmē viss kārtībā, bet ir vietas, kur tam ir cita nozīme. Piemēram, Francijā tas nozīmē nulle vai nekas, Japānā – nauda, dažās Vidusjūras zemēs tas attēlo muti un bieži tiek lietots, lai norādītu, ka šī žesta adresāts ir homoseksuālists.
Paceltā īkšķa žests
ASV, Lielbritānijā, Austrālijā un Jaunzēlandē šim žestam ir trīs nozīmes. Parasti to lieto ceļotāji ar autostopiem, lai apturētu automašīnu. Tas ir arī OK signāls. Ja īkšķis tiek strauji parauts uz augšu, tas kļūst par apvainojošu signālu. Dažās zemēs, piemēram, Grieķijā, tā pamatnozīme ir stāšanās dzimumattiecībās. Austrālijā uz augšu izsliets īkšķis ir nepieklājīgs žests.
V zīme
Šis žests ir populārs Lielbritānijā un Austrālijā. Tam ir vairākas nozīmes. Tas var izteikt apvainojošu norādi uz dzimumattiecībām. Vinstons Čērčils popularizēja V zīmi kā victory (uzvara) Otrā pasaules kara laikā. Šis žests var nozīmē arī rupju apvainojumu.
Pirksti
Pirksta pielikšana pie lūpām pie mums nozīmē būt klusam. Etiopijā šo žestu lieto, attiecinot to uz bērnu; attiecinot to uz pieaugušo, lieto 4 pirkstus.
Tieši augšā izsliets mazais pirkstiņš Japānā nozīmē draudzeni, sievu, mīļoto.
Ātri sakrustoti rādītājpirksti nozīmē cīņu.
Ja japānis aplaiza rādītājpirkstu un ar to pārvelk uzacij, viņš norāda, ka jūs esat melis.
…