Valsts ir viena no sabiedrības organizācijas formām. Tiesiski organizēts un vadīts noteikts cilvēku kopums konkrētā teritorijā. Valsts galvenās, raksturīgākās pazīme ir vara, kurai piemīt pastāvība un suverenitāte; iedzīvotāji, kas pakļauti šai varai un teritorija, kuras robežās valsts vara darbojas.1
Šajā darbā es vēlos atspoguļot savas domas par valsts varu, tās ietekmi uz mums – Latvijas valsts iedzīvotājiem. Un aplūkojot atsevišķas valsts funkcijas, to būtību, pielietojumu ietekmi uz sabiedrību kopumā.
Kas ir valsts funkcija? Valsts funkcija (latīniski functio izpilde, darbības virziens) ir valsts darbības virzienu kopums, kuros valstij kā publiskās varas subjektam ar savu darbību jānodrošina cilvēka un sabiedrības eksistences pamatnosacījumi, to kopuma darbība noteikta likumīga valsts uzdevuma veikšanai. Juridiskajā aspektā var sacīt, ka valsts funkcija ir valsts varas funkcija, kuras realizēšanas gaitā tiek izmantoti visi valsts varas līdzekļi noteiktu uzdevumu izpildei. Tā kā valsts uzdevumi ir ļoti plaši un dažādi, tad arī valsts funkciju īstenošanai tika izmantots ļoti plaša dažādu institūciju un darbinieku sistēma. Valstij kā publisko tiesību subjektam pieder visa valsts vara un tā var šo publisko varu lietot kā līdzekli tiesisko attiecību kārtošanai publisko tiesību jomā…