Vjetnamas karš bija viens no lielākajiem militārajiem konfliktiem 20. gadsimta otrajā pusē, karš atstāja manāmas pēdas kultūrā un ieņēma būtisku vietu ASV un Vjetnamas attiecībās arī pēc kara. Karš iesākās kā pilsoņu karš Dienvidvjetnamā. Vēlāk karā iejaucās Ziemeļvjetnama un ASV atbalstot citu valstu rindas. Tādējādi, no vienas puses karš gāja par divu Vjetnamas daļu atkalapvienošanu un vienotas valsts radīšanu ar komunistisko ideoloģiju, bet no citas - par valsts sašķeltības saglabāšanu un Dienvidvjetnamas neatkarību. Notikumu attīstības laikā Vjetnamas karš gāja paralēli ar pilsoņu kariem Laosā un Kambodžā.
Svarīgi notikumi ap Vjetnamu notika jau laiku pirms kara sākuma. 1945. gadā Ho Ši Mina vadītie Vjetnamas komunisti pasludināja neatkarīgu Vjetnamas Demokrātisko Republiku (VjDR). Francija centās atgūt kontroli pār Vjetnamu un visu Indoķīnu. Pēc komunistu nākšanas pie varas Ķīnā VjDR sāka saņemt lielu palīdzību no Ķīnas un sāka gūt virsroku, lai gan frančus arvien vairāk ar ieročiem un karamateriālu piegādēm atbalstīja amerikāņi.
1954. gadā Ženēvā pasaules lielvalstis vienojās par Indoķīnas jautājuma noregulējumu. Vjetnama, Laosa un Kambodža atbrīvojās no Francijas koloniālās varas un ieguva pilnīgu neatkarību. Vienošanās paredzēja pagaidām sadalīt Vjetnamu pa 17. paralēli, jo Ho Ši Mina spēki kontrolēja Vjetnamas ziemeļu, bet amerikāņu un franču atbalstītā Bao Dai valdība - dienvidu daļu. …