katram no viņiem, savādāk taču jau vairs nepastāvētu. Un šis lasītājs izdara izvēli kaut kādu savu kritēriju vadīts. Tad skatīsimies, kur ir atšķirības. Tātad viens žurnālistikas žanrs dažādos preses izdevumos – intervija. Nu cik daudz var atšķirties intervija? Izvēlies cilvēku, uzdod jautājumus, saņem atbildes un nodod tālāk savai auditorijai kārtējā izdevumā. Bet varbūt tomēr...
Par preses izdevumiem – vēlējos ņemt tos pēc iespējas dažādākus, bet pārāk elementāri tomēr likās paņemt vienu sieviešu, vienu vīriešu, vienu sporta žurnālu. Tāpēc mana izvēle – žurnāli „IEVA”, „Patiesā dzīve”, „JOY”. Intervijas ar dažādām sabiedrībā pazīstamām sievietēm.
Ievas izdevumā, ko izvēlējos, atradu interviju ar režisori Ināru Slucku. Žanra prasībām atbilst – ir jautājumi, ir atbildes. Jautājumi pārsvarā atvērtie: ”Kāda vieta ikdienas steigā tiek māsai, draudzenēm?” , virzošie: ”Atzīšos , es nezinu, par ko ir luga.”1, ir arī slēgtie: ‘’Vai jūs tagad pieceltos un aizietu, ja es sāktu jautāt to, ko negribat dzirdēt?’’1. Intervijas mērķis – saprast, kā cilvēks var tikt galā ar daudziem darba pienākumiem un vēl personīgo dzīvi.
Žurnāliste Sandra Eglīte šīs intervijas sagatavošanā izmantojusi dažādus avotus. Vispirms jau ievadā viņa atzīstas, ka ir izpildījusi mājasdarbu, lasījusi intervijas, ko šī režisore gadu gaitā sniegusi citiem preses izdevumiem.…