Tiesu psiholoģijas metodes.
1)Novērošana- sistemātiskā, mērķtiecīga plānveida psihisko parādību pētīšana visu izmeklēšanas un tiesvedības laiku. 2)Eksperimentālā metode- tie uzskatīta par vadošo psiholoģijas zinātnē, kur vesels eksperimentālās psiholoģijas atzars nodarbojas ar metodes izstrādi un pilnveidošanu. Tiesu psiholoģijā metode tiek izmantota laboratorijas pētījumu veidā.
3)Normatīvo aktu psiholoģiskā analīze- ļoti specifiska tiesu psiholoģijas metode. Gandrīz katras procesuālās normas psiholoģiska analīze ļauj atklāt būtisku psiholoģisku problēmu un sniegt nepieciešamo izskaidrojumu. 4)Neatkarīgo raksturojumu apkopojums- tiesu praksē bieži tiek izmantots dienesta raksturojums kā palīglīdzeklis apsūdzēto personības pētīšanā. [5] Visas 4 nosauktās metodes ir pieskaitāmas ‘’īpašo metožu’’ grupai. Īpašās metodes izmanto, ja standarta metodes nelīdz, vai ar tām nepietiek.
Kas attiecas uz nepieciešamību pēc eksperta-psihologa, tad to kriminālprocesa ietvaros visbiežāk uzaicina pie tik smagu noziegumu kā slepkavības un izvarošanas izmeklēšanas. …