Kas ir tiesības: parastais priekšstats par tiesībām visbiežāk saistīts ar tiesību izpratni subjektīvā nozīmē – kā tiesības, kas pieder konkrētam indivīdam, piemēram: tas, ar ko viņš var brīvi rīkoties, pastāvot valsts aizsardzībai un garantijai; citām personām neiejaucoties viņa rīcībā;
tiesību profesionālā izpratne – kas parasti balstās uz tiesību satura izpratni objektīvā nozīmē (kā valsts noteikto uzvedības noteikumu kopumu);
tiesību zinātniskā izpratne – kas balstās uz tiesību sintētisko definīciju. Proti, tiesības ir sabiedrībā atzīto un oficiāli aizsargāto taisnības un brīvības normatīvu kopums, kas regulē personu brīvo gribu saskaņošanu viņu savstarpējās attiecībās.
Tiesības – visai sabiedrībai kopēji uzvedības noteikumi, par to pārkāpumu paredzēti noteikti sodi, tām piemīt leģitimitāte , t.i. , tās ievēro visa sabiedrība.
Krimināltiesības ir publisko tiesību nozare, kas „nosaka kriminālatbildības pamatus un principus, par noziedzīgiem atzītos nodarījumus un par to izdarīšanu paredzētos sodus, reglamentē soda noteikšanas principus, kā arī nosacījumus atbrīvošanai no kriminālatbildības un soda.
…