Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:764760
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Tiesību teorijā tiesības tiek uzskatītas par sarežģītu, daudzpusīgu un svarīgu sabiedrības parādību, ko jurisprudencē un filozofijā pamatoti sauc par fenomenu, taču tiesību definīcija tiek meklēta arī mūsdienās. Neskatoties uz juristu, zinātnieku un katra no mums dažādiem viedokļiem par tiesību jēdzienu, tas nav neizskaidrojams. Laika gaitā tiesību jēdziens tiek papildināts ar dažādām jaunām atziņām, taču diez vai pēc gadsimtiem ilgas tiesību pastāvēšanas vēstures juristi, filozofi vai zinātnieki definēs absolūti jaunu tiesību jēdzienu. No viena visbiežāk sastopamā tiesību jēdziena skaidrojuma varam secināt, ka “tiesības ir visiem saistoša uzvedības normu sistēma, kas izteikta likumos un citos valsts atzītos avotos, kas regulē sabiedrības un katra indivīda savstarpējās attiecības un ir tiesiskās vai prettiesiskās darbības novēršanas obligāts kritērijs, kas balstās uz brīvības, taisnības un vienlīdzības principiem”.1
Progresīvie tiesību filozofi tiesības uzskata par cilvēka brīvības un taisnīguma mēru, vienāda mēra pielietošanu attiecībā pret dažādiem cilvēkiem. Jāatzīst, ka taisnīgums ir būtiskākā tiesību sastāvdaļa. Iepriekš tika noskaidrots, ka tiesības regulē sabiedrības un indivīda savstarpējās attiecības, tātad viena no tiesību funkcijām ir nodrošināt sabiedrības dzīves regulāciju. Ideālā gadījumā, visiem ievērojot tiesības, notiktu sabiedriskās dzīves pašregulācija, paškontrole un pašdisciplīna.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1127298
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties