Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:665718
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ikvienam cilvēkam ir savi ieradumi – rīcība, ko viņš sistemātiski atkārto. Tieši ieradumi signalizē, vai mūsu dzīvē viss ir normāli vai ne. Ieradumi ir iegūti ikdienas dzīvē, un tie saskaņojas mūsu zemapziņā. Lielākā daļa no tā, ko mēs domājam, jūtam un darām, ir ieradums, nevis mūsu gribas rezultāti. Turklāt ieradumi ļoti pretojas dažādām izmaiņām , tiem piemīt pašiem savi aizsargmehānismi. Tāpēc arī negaidītas pārmaiņas cilvēkā vieš nemieru, bailes un citas nepatīkamas izjūtas.
Spēcīgi mūs ietekmē paradumi, kam ir zināma rituāla nozīme. Pie tiem pieder arī televizora skatīšanās.
Protams, ka ar bērniem notiek tas pats. Pirmkārt tāpēc, ka vecāku dzīve ir modelis, no kura mācās un ko pārņem bērni, sevišķi mazākie. Otrkārt, uz bērniem iedarbojas tie paši mehānismi, kas uz pieaudušajiem – tātad, arī viņiem veidojas zināmi ieradumi.
Ik pa laikam cilvēku māc sliktas sajūtas, spriedze, ko izraisa neparasti darbi vai neatrisinātas problēmas. Ķermenī darbojas dabisks fiziskās un psihiskās regulēšanas mehānisms, taču mēs mēdzam būt ļoti nepacietīgi un ķeramies pie mākslīgiem palīglīdzekļiem, tā arvien vairāk un vairāk apspiezdami ķermeņa iespējas. Izrādās, ka nospiežot televizora pogu, var izvairīties no problēmu risināšanas un apmierināt pozitīvo izjūtu trūkumu. Tas ir daudz vienkāršāk nekā strādāt ar sevi, harmonizēt savu uztveri, meklēt prieka un līdzsvara avotu sevī un apkārtnē. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties