Jebkuram cilvēkam dzīvē ir savas vērtības un kritēriji, pēc kādiem tiek vērtēta apkārtējā pasaule, tas apzīmē viņu tieksmi pret ideālo un labumu. Ir iedalītas četras personības garīgās vērtības: patiesais, skaistais, svētais un labais. Katrs no mums savā dzīvē cenšas tos realizēt, mēs neapzināti vadāmies pēc šīm kritērijam visos dzīves aspektos, attiecībās ar citiem, savās rīcībās, uzskatos.
Cilvēka ilgstošas saskarsmes rezultātā, balstoties uz šīm vērtībām ir izveidojušās uzvedības un izturēšanās priekšraksti, ko sauc par etiķeti. Šajā uzvedības kodeksā, sakņojas paražās, uzvedības kultūrā, tradīcijās, rituālos, audzināšanā. Tās ir cilvēka vispārīgās kultūras, garīgo un materiālo vērtību apkopojums, ko cilvēks radījis savas attīstības laikā. Uzvedības kultūra ir iekšēja, ne vien ārēja cilvēka izpausme, tā ir katra sevi un citus cienoša cilvēka iekšēja nepieciešamība, vajadzība būt pieklājīgam attiecībās ar citiem. Saskarsmes nosacījumi un pieklājības normas nav stingri formulēti, bet šie, visiem dzīves gadījumiem domāti izturēšanas principi, pasargā cilvēkus no iespējamiem pārpratumiem, nepatikšanām, netaktiskas uzvedības un māca dzīvot, nenodarot otram ļaunu.
Svētki ir tradīcija, kura ir saistīta ar kādu ievērojamu notikumu vēsturē, cilvēku dzīvē, dabā, attiecīgā diena, laikposms. Katram cilvēkam un īpaši tiem, kuri tic Dievam, Ziemassvētki ir svarīgi un cienīgi svētki. Svētā Ziemassvētku laikā, kad pēc ticējumiem piedzima Kristus, cilvēkiem ir īpaša tieksme pret garīgo, svēto, balto, skaisto. Cilvēki ilgi gatavojas svētkiem, pērk radiniekiem un draugiem dāvanas, lai radīt svētku noskaņojumu, mēs pušķojam savu māju ar egles zariņiem, vainagiem, dažādiem rotājumiem, klajām galdu, rotājam egli.
…