Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:528738
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.03.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

Demokrātiskā valstī emigrāciju nevar regulēt ar administratīvām metodēm, tāpēc to gandrīz nav iespējams ierobežot. Lai gan pētījumi liecina, ka emigrācijas tiešie ieguvumi ir vairāk - emigranti sūta uz mājām daļu savu ārzemēs iegūto ieņēmumu, šie sūtījumi uzlabo maksājumu bilanci; emigranti pārstāj izmantot tiesības uz sociālajām garantijām (izglītība, veselība, pensijas, pabalsti), līdz ar to radot ekonomiju valsts budžetā, taču šie ieguvumi ir nosacīti, jo samazinās arī nodokļu maksātāju kopumus un nodokļu ieņēmumi. Bez tam, vērtējot emigrācijas sekas, jāņem vērā, ka no valsts izbrauc vairāk jaunu cilvēku, līdz ar to iedzīvotāju kvalitatīvais sastāvs pasliktinās, kas rada divas sekas – nepilnvērtīgu iedzīvotāju ataudzi un tai sekojoši sabiedrības novecošanos. Bez tam nedrīkst aizmirst arī sociālo un kultūras ietekmi – Latvijā zūd latviskums. Nepilnu ģimeņu emigrācija rada negatīvas sociālas sekas, jo bērni aug bez vecākiem. Kopumā jāsecina, ka emigrācija rada īstermiņa ieguvums, tomēr turpinot pieaugt darbaspēka aizplūšanai no valsts, var rasties nepieciešamība pēc darbaspēka piesaistīšanas no citām valstīm, kas var radīt sociālu spriedzi sabiedrībā. Pašreiz sociālo pabalstu politika Latvijā ģimenēm ar bērniem uz ES dalībvalstu fona nav tā pievilcīgākā, piemēram, kaut vai mazo pabalstu dēļ ģimenēm ar bērniem, kas, iespējams, var atturēt iebraucējus plānot pēcnācējus šeit un likt pārdomāt jaunajiem speciālistiem ģimeni dibināt kādā no attīstītākajām ES dalībvalstīm.
Saprotams, ka emigrācija turpināsies, kamēr starpība dzīves kvalitātē (ienākumi, izglītība un sociālais nodrošinājums, dzīves vide kopumā) Latvijā un attīstītākajās ES valstīs nesamazināsies. Saskaņojot migrācijas politikas, valstis varētu veidot savstarpēji izdevīgas iedzīvotāju pārvietošanās plūsmas, kas efektīvas darba dalīšanas rezultātā (katrs strādā un dzīvo tur, kur darbs vislabāk padodas un tāpēc ir efektīvs, tā rezultātā pieaug konkurence un tiek atlasīti piemērotākie) sekmētu globālās labklājības augsmi. Taču šāda sadarbība parasti nenotiek un migrācijas politika paliek katras valsts ziņā.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1337882
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties