Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:426472
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

„Kāpēc mēs visi esam nelaimīgi?” izmisusi vaicāja Laura. Jā, kāpēc gan visas romāna „Aka” sievietes – Laura, Vija un Alvīne – ir tik nelaimīgas, neskatoties uz savu atšķirīgo raksturu un dažādajām dzīvēm? Vai jau sen izteiktais Alvīnes lāsts pār Tomariņu mājām neļāva būt laimīgam nevienam, kas tajās dzīvoja? Vai arī laime tomēr ir tik netverama, neizprotama, ka to iespējams gūt tikai retajam?
Laimes jēdziens ir tik relatīvs. Visi par to runā un sapņo kā Minhauzens par Ulubeli, un reāli to iegūst reti. Versijas, kur laimi meklēt, ir dažādas – kāds teiks, ka tā slēpjas tajā vien, ka mums ir abas rokas un kājas (Tomēr parasti ir tā, ka, kamēr visi orgāni ir savās vietās, cilvēki to pieņem tā diezgan pašsaprotami …), kāds cits teiks, ka laime meklējama mīlestībā, cits – naudā. Lai nu kur tā arī būtu, neviena sieviete šajā romānā to neatrada. Tomariņu mājas, saikne ar Riču, kurš sievietēm bija dēls, brālis un vīrs, un nelaimīgs liktenis bija tās lietas, kas vienoja tik dažādās sievietes.
Laura, galvenais tēls, man asociējas ar romāna nosaukumu. Viņa ir kā aka – ārēji neuzkrītoša, slēpdama sevī ļoti lielu dziļumu, kura apakšā ir tīrs, dzidrs ūdens. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties