Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:128240
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Latvijas Okupācijas muzejs iepazīstina ar Latvijas piecdesmit gadu okupācijas vēsturi: pirmo padomju okupāciju, nacionālsociālistisko vācu okupāciju un otro padomju okupāciju. Muzeja ekspozīcija vēsta par dzīvi Latvijā šo triju okupāciju laikā: par okupāciju varu politiku, par padomju un nacistu teroru, Latvijas valsts saimniecības sagrāvi un totalitāro padomju un nacistu ideoloģiju kultūras politiku, par Latvijas iedzīvotāju pretestību okupācijas varām līdz neatkarīgas Latvijas valsts atjaunošanai 1991. gadā.
Tas nebija viegli, taču kaut kā latvieši izturēja visas svešinieku okupācijas, jo tagad Latvija ir neatkarīga valsts. Apskatot daudzveidīgo muzeja izstādi un ekspozīcijas, es uzskaitīšu sešas, manuprāt, visspilgtākās lietas, kas palīdzēja latviešiem izdzīvot okupāciju laikā gan izsūtījumā, gan paliekot okupētajā Latvijā.
• Dzīves apstākļi izsūtītajiem bija briesmīgi. Visi ieslodzītie dzīvoja koka barakās. Tā bija viena neliela telpa, kura bija jādala pat 80 cilvēkiem. Tajās atradās koka lāviņas gulēšanai, liela bļoda kā tualete un krāsniņa. Tie nekādā gadījumā nebija piemēroti apstākļi tik daudzu cilvēku dzīvošanai. Naktīs visi bija saspiedušies viens otram cieši klāt uz lāviņām, jo savādāk nemaz nebija vietas. Tam bija arī savs labums, jo tādējādi cilvēki viens otru sildīja ar saviem ķermeņiem un naktīs nebija tik auksti.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1146621
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties