Senajā Indijā un Senajā Ķīnā jau vairākus gadsimtus pirms mūsu ēras radās dažādas reliģijas. Tās reliģijas ir daudz senākas par kristietību, iespējams dažas no tām ir arī pareizākas.
Viena no Senās Indijas reliģijām ir vedisms. Vedisms radās ap 2.-3. gadsimtu p.m.ē. Daudzus elementus no vedisma aizguva vēlāk divas citas reliģijas – hinduisms un budisms. Vedisms balstījās uz indoāriešu svētajiem rakstiem – vēdām. Vedisma pasaules uztvere bija skaista. Vedismā nav ne ēnas no pesimisma. Cilvēki neuztvēra dzīvi kā ciešanas, cilvēku dzīvi pārvaldīja labvēlīgie dievi. Ar laiku vedisms zaudēja savu popularitāti un pazuda. Es domāju tas notika tāpēc, ka vedisma idejas ir pārāk pozitīvas, dzīve ir pārāk smaga, to nevar visu laiku uztvert kā svētkus.
Mūsdienās populārākā reliģija Indijā ir hinduisms. Hinduisms radās ap 1 gadsimtu p.m.ē. Hinduisma dievi ir bargi, tie pārvalda pasauli. Hinduisms uzskata dzīvi par ciešanām. Hinduisti uzskata, ka cilvēks pēc nāves piedzimst atkal. Kā ķermenī viņš piedzimst ir atkarīgs no viņa karmas. Karma ir dzīves un darbību seku kopums, kas pasliktina vai uzlabo cilvēka likteni nākamajā dzīvē. Manuprāt, hinduisms ar laiku zaudēs savu popularitāti, jo hinduisma ideoloģija ir pārāk barga pret cilvēku. Cilvēkiem taču nepatīk dzīvi uztvert kā bezgalīgas ciešanas. …