Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:811281
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Jēdzienu semiotika ir ļoti grūti definēt, jo par šo tēmu īpaši speciālu grāmatu nav, definējumu var izspriest pats, ja ir kāda nojausma par semiotiku un ir lasīta kāda grāmata, kurā ir tas pieminēts. Semiotikas var apzīmēt šādi– tā ir zinātne par zīmēm, zīmju sistēmu, to pielietojumu, kas ietver arī simbolus. Semiotika pētī arī nozīmes rašanos un informācijas nodošanu. Šis definējums ir ļoti īss un lakonisks. Viens no nozīmīgākajiem semiotikas pamatjēdzieniem ir zīme; zīme semiotikā tiek definēta kā jebkas, kas kādam kaut kādā mērā aizstāj kaut ko citu. Cilvēkiem bieži vien pirmā doma, kas asociējas ar vārdu zīme ir ceļa zīme, kroga zīme, zvaigžņu zīme. Tiek domāts un aprobežoti uzskatīts, ka zīmes ir tikai vizuālā skatījumā – kā piemēram gleznas, fotogrāfijas, kā jau iepriekš minēju – ceļa zīmes u.c. Bet nē. Šim vārdam ir daudz dziļāka būtība. Šeit apakšā slēpjas cilvēka iztēle, saprašana un spēja interpretācija, Jo mēs katrs esam individuāls. Tieši tāpēc ir ļoti grūti izšķirt zīmju veidus. Vienīgais, ko var teikt, ka zīmes nav tikai tās, kuras var redzēt, kuras ir vizuālas. Jo arī ķermeņa valoda var būt zīme, kas liecina par kādām emocijām, cilvēka nostāju, garastāvokli. Arī vārdi var būt zīmes, zem kuriem apakšā slēpjas interpretācija, kas pārvērš to par zīmi.
Viens no mūsdienu semiotikas pamat tradīciju aizsācējiem, kas tiek uzskatīts arī par modernās lingvistikas tēvu ir Ferdinands De Sosīrs. Viņš ieteica zīmi uztvert kā priekšstata un akustiskā atveida apvienojumu, jo viņš apgalvoja, ka nevienam vārdam nepiemīt nozīme jau automātiski, tātad vārds ir tikai akustiskais atveids. Nozīmi piešķiram katrs mēs, ar savu prātu un domām. Līdz ar to, starp zīmi un nozīmi nav saistības, to izveidojam mēs. Tieši Sosīrs bija tas, kurš valodas zīmes analizēja divos sīkākos elementos - Pastāv forma (aktuālais vārds vai attēls) un pastāv ideja vai koncepts, kurš atrodas prātā un ar kuru forma tiek asociēta. Sosīrs pirmo elementu definēja kā apzīmētājs (signifier) un otro elementu – apzīmējamais (signified). …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1115597
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties