Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
  • Sabiedrības degradācijas attēlojums Māras Zālītes lugā "Pilna Māras istabiņa"

     

    Eseja1 Literatūra

1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:963978
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Šobrīd lielākā daļa pasaules un cilvēces dzīvo kapitālisma laikmetā – sabiedrības dzīves kvalitāte un labsajūta visvairāk ir atkarīga no darba, ar kuru tiek iegūts daudziem šķietami galvenais un svarīgākais līdzeklis – nauda. Liela darba slodze un bezgalīga dzīšanas uz priekšu naudas dēļ, manuprāt, ir galvenais iemesls, kāpēc mūsdienu sabiedrībā vairs nepastāv spēcīgas garīgās un morālās vērtības – to nozīme zūd, un sabiedrība lēnām degradējās – tai nav morālā pamata; ir tikai veicamie uzdevumi.
Uzskatu, ka Māras Zālītes lugā „Pilna Māras istabiņa” ļoti precīzi un tieši tēlota dažādu sabiedrības grupu attieksme pret dzīvi un tādām garīgajām vērtībām kā ģimene, darbs, cieņa, gods. Jau pašā lugas sākumā, ģimenei atrodoties pie tēva kapa, vairāk tiek runāts par to, kā ģimenes locekļi dzīvos tieši materiālajā ziņā, nedomājot un nerunājot par to, ka tēva nāvei vajadzētu visus brāļus un Madaru satuvināt un kopīgi censties saviem spēkiem rast iespēju dzīvot tālāk - pats svarīgākais katram lugas varonim ir pašizpausme un sevis apliecināšana, ko, manuprāt, mūsdienu sabiedrībā var vērot ļoti bieži – ģimene kā garīgā vērtība ir kļuvusi daudz maznozīmīgāka nekā senāk; jaunajai paaudzei mazāk interesē vēsture, tradīcijas un spēcīgs morālais pamats, jo tiem ir iespēja izvēlēties strādāt pie jaunām idejām un vērtību skalām, pārveidot un mainīt vispārpieņemtās normas un principus, pat likumus.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties