Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:699747
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Rūdolfa Blaumaņa lugu "Indrāni", kas iestudēta Dailes teātrī, kuras režisors ir Mihails Gruzdovs, noskatījos šī gada 19. novembrī. Pirmizrāde ir notikusi 2004. gada 29. aprīlī. Lugā piedalās aktieri: Pēteris Liepiņš- Indrānu tēvs, Lilita Ozoliņa-Indrānu māte, Artis Robežnieks- Indrānu dēls Edvarts, Rēzija Kalniņa – dēla sieva Ieva, Pēteris Gaudiņš -Vecais Kaukēns, Ieva Pļavniece -Zelmiņa, Vita Vārpiņa - Līze, Lauris Dzelzītis -Noliņš, Ralfs Kaviers -Edžiņš, Ligita Skujiņa -Guste, Gundars Silakaktiņš -Irbe.No šiem aktieriem man zināmākie ir Pēteris Liepiņš un Rēzija Kalniņa.
Tā tiek dēvēta par skarbas romantikas drāmu. Izlasīju, ka drāmu “Indrāni” mēdz dēvēt par psiholoģiskā reālisma austāko virsotni latviešu literatūrā, un ka tā ir kļuvusi par simbolu būtiskākajiem laikmetu krustpunktiem. Droši vien, ka tā arī ir. Lugā attēlotie notikumi ir apmēram simts gadus veci, bet arī šobrīd, kad joprojām dzīvojam pārmaiņu laikā, aktuāla ir tēma par īpašumiem, to izmantošanu, saglabāšanu un dažādu paaudžu attieksmi pret tiem.
Lai arī režisors Mihails Gruzdovs teicis, ka:
“Luga nav ne par paaudžu konfliktu, ne par mantiskiem strīdiem. “Indrānos” nav šauri nacionālas tēmas, vienīgā mentalitātes liecība – vecā Indrāna romantisms,”
tomēr uztvēru, ka tēma ir materiālās un emocionālās pasaules sadursme. Varbūt mans skatījums ir ļoti reālistisks? Tomēr uzskatu, ka vadošās tēmas ir gan paaudžu konflikts, gan mantiskais strīds.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties