Cilvēki kā personības mēdz būt dažādi, līdz ar to arī viņu uzvedība, principi ir dažādi. Kultūra un reliģija ir mūsu dzīves sastāvdaļas, daļa no cilvēku garīgajām vērtībām. Šajā darbā tiks izklāstīta pavisam neliela daļa no kultūras un reliģijas teorijām un ar to saistītajiem elementiem, kā arī tiks atklāts mans viedoklis par šo tēmu.
Dažādos laika periodos dažādi autori kultūru ir definējuši dažādos veidos. Kultūra aptver visu, kas nav dabas dots, visu, ko ir veidojis cilvēks. Kultūra ir dvēseles gara imperatīvs, gara radošais spēks, simbolisko zīmju sistēma. [3, 9. lpp] Kultūra pēc savas būtības ir viss specifiski cilvēciskais, kas atšķir mūs no pārējām būtnēm – visa cilvēka pasaule, viņa brīvības, iespēju sfēra. Kultūra ir vērtības, pārliecības, uzvedība, kā arī materiālie priekšmeti, kas kopā veido cilvēku dzīves veidu.
Kulturāls cilvēks ir cilvēks, kas ievēro kultūras definīcijas. Vārdu salikumam- kulturāls cilvēks- nav precīzas definīcijas, tāpēc uzskatu, ka cilvēku, kas ievēro etiķeti, paražas, ticību, morāli, veido savu dzīvi likumīgi un dzīvo ar mērķi, dažādām normām, izprot mākslu un skaistumu, atšķir labo no ļaunā, var dēvēt par kulturālu. …