Reģionālās attīstības atšķirības Latvijā ir ievērojamas un ar līdzšinējiem pasākumiem nav izdevies panākt izšķirošas izmaiņas teritoriju attīstības rādītāju nelabvēlīgo atšķirību samazināšanā. Katrā valstī ir teritorijas ar augstiem attīstības rādītājiem un teritorijas, kas atpaliek attīstībā, taču Latvijā pastāv pārāk lielas nevienlīdzības teritoriju attīstības rādītājos, kas ir ievērojamas arī visā ES mērogā.
Lai uzlabotu reģionu vienlīdzību, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas uzdevumā tika izstrādāta Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam (Latvija2030). Tika izvirzīti dažādi galvenie mērķi, piemēram, nodrošināt katram cilvēkam labklājīgu dzīvi valstī, ilgtspējīgu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī radošu, iecietīgu un tolerantu sabiedrību visapkārt. [7]
Mani ieteikumi efektīvai un veiksmīgai reģionu attīstībai Latvijā.
Pirmkārt, starp pilsētām un laukiem būtu nepieciešams veicināt mijiedarbību. Otrkārt, ir jāatbalsta iedzīvotāju ekonomiskā mobilitāte, kā arī beidzot jāizveido pilsētās pievilcīga industriālā vide. Dažkārt, lai pārrautu attīstības lejupslīdi, valsts un pašvaldību institūcijām ir jāiejaucas tieši – jāizveido un jāattīsta uzņēmumi, kas sniegtu pakalpojumus, lai atjaunotu zaudētās darba prasmes.
…