Peļņa – ir katra uzņēmuma galvenais mērķis. Tieši tāpēc mūsu uzdevums, veicot ”Picas spēli” - īstas picērijas modeli, bija noorganizēt darbību, izdomājot, kā noteikt attiecīgu strādnieku skaitu, ar kuru tiktu sasniegta visefektīvākā ražošana un iegūta vislielākā starpībā starp kopējiem ieņēmumiem un izdevumiem.
Visa praktiskā darba daļa tika realizēta vienas mācību stundas ietvaros. Darbība notika ierobežotā vidē kā arī tika dots ierobežots picas ražošanai nepieciešamais darbarīku skaits. Tika veikti astoņi piegājieni (katrā piegājienā tika pievienots viens strādnieks), kuru rezultātā tika saražots noteikts picu skaits, kas vēlāk tika izmantots pārējo datu izrēķināšanai.
Balstoties uz teorētisko grafiku, iesākot darbu, firmai būtu jāiegādājas ražošanas resursus jeb tehniku, tātad jau iepriekš būtu veiktas fiksētās izmaksas (FC). Pieņemot darbā pirmo strādnieku, ar laiku viss sāktu atmaksāties. Ar katru nākamo pieņemto darbinieku palielinātos saražoto picu skaits, līdz strādnieku skaits kļūtu pārāk liels un viņu lietderība sāktu samazināties. Būtībā tam vajadzētu notikt jau pēc 5. strādnieka pieņemšanas, kad ierobežotās darba vides un darbarīku trūkuma dēļ nākamajam vienkārši nebūtu ko darīt.…