Viena no svarīgākajām pusaudžu problēmām ir Depresija.
Pusaudžu gados depresija ir sastopama daudz biežāk nekā pārējos dzīves posmos. Viena no bieži sastopamām problēmām ir nepieņemšana vienaudžu vidē, apsaukāšana, konfliktējošas attiecības ar vecākiem. Vecāki neizprot, kas notiek ar viņu bērnu.
Kontaktu trūkumu viņi pamato ar teicienu: "Viņš tā uzvedas, jo viņam tagad ir pārejas vecums." Pusaudžu vecums ir tiešām grūts periods vecākiem un pašiem bērniem. Šajā vecumā saasinās bērnības problēmas. Pusaudzis kļūst nesavaldīgs, viņš ļoti piesardzīgi ielaiž vecākus savā pasaulē, it īpaši, ja līdz tam nav bijis kontakta.
Bērnībā depresija ir vienāda meitenēm un zēniem, tomēr pusaudžu gados parādās dzimumu atšķirības: meitenēm depresija diagnosticēta vairāk nekā zēniem, augstāki depresijas rādītāji sievietēm parādās arī turpmāk.
Izšķir vieglu, vidēju un smagu depresiju, par smago depresiju runā tad, kad parādās psihosomatiski simptomi, piemēram, miega traucējumi (nevar ilgi aizmigt, vai pamostas agri no rīta un nevar vairs aizmigt), ēšanas traucējumi (zūd apetīte), nogurums (grūtības paveikt skolas uzdevumus, grūtības koncentrēties), bezspēks.
…